Szkółka roślin – dlaczego warto w niej robić zakupy?

Szkółka roślin to miejsce, w którym można zakupić sadzonki różnych gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Zazwyczaj można tam liczyć na korzystniejsze ceny, zwłaszcza w porównaniu do małych sklepów ogrodniczych i supermarketów. Z jakich konkretnie powodów warto tam robić zakupy? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się szkółka roślin?

Szkółka roślin w Skawinie to miejsce w którym można zakupić wysokiej jakości sadzonki zarówno znanych, jak i rzadkich okazów drzew i krzewów oraz kwiatów. Pracują tam specjaliści, którzy posiadają wykształcenie w kierunku ogrodniczym. Zajmują się kompleksowo hodowlą roślin, odpowiadają za ich nawodnienie, nawożenie oraz przygotowują wykształcone okazy do przesadzenia i sprzedaży.

Szkółka roślin – dlaczego warto tam robić zakupy?

Kupując jakiekolwiek okazy ze szkółki roślin, można liczyć na profesjonalną poradę dotyczącą optymalnej hodowli i pielęgnacji. Fachowcy tam pracujący, udzielają także pomocy przy wyborze konkretnych gatunków pod określone potrzeby estetyczne oraz warunki ogrodowe. Takie doradztwo okazuje się nieodzowne zwłaszcza w przypadku, jeśli nie mamy sprecyzowanego konkretnego wyboru.

Wiele osób wybiera profesjonalne szkółki roślin, takie jak na przykład B.Bylica Drzewa i krzewy ozdobne, ze względu na bardzo szeroką ofertę interesujących okazów. W popularnych marketach i sklepach ogrodniczych można obejrzeć tylko część oferty. Jeśli natomiast zależy nam na egzotycznych lub rzadko spotykanych gatunkach, to w takim przypadku są one zazwyczaj dostępne wyłącznie na zamówienie. Nic więc dziwnego, że korzystniej jest odwiedzić taką szkółkę i móc zobaczyć na żywo każdą roślinę przed zakupem.

Niebagatelne znaczenie ma także to, że to właśnie w tym miejscu można uzyskać pewność, że wszystkie gatunki dysponują odpowiednimi warunkami do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Dzięki czemu są odporne na choroby i obficiej rosną. Pracownicy szkółek wykonują między innymi zabieg szkółkowania, czyli przesadzania roślin, aby stworzyć dla nich optymalne warunki do lepszego rozwoju.

Dodaj komentarz