Sposób mam na wirusy!

Na wszystko warto jest mieć sposób – na zabawę z dziećmi, na pracę i na zdrowie. To dlatego różne sprytne porady cieszą się ogromną popularnością. Czy zdarza się wam z nich korzystać? A może same lubicie wymyślać interesujące rozwiązania codziennych problemów?

Co na przykład zrobicie, jeśli po wyjeździe na urlop okaże się, że zapomniałyście warcabów – ulubionej gry dziecka? To akurat łatwo rozwiązać – można planszę wyrysować na kartce papieru, a pionki zastąpić na przykład guzikami (jeśli gdzieś w pobliżu jest pasmanteria) albo po prostu kulkami z papieru lub chleba (ciemnego i jasnego). Zabawa z pewnością będzie wyśmienita!

Jeśli twoje dziecko jest jeszcze małe i zastanawiasz się nad kupnem specjalnego kojca, to może przemyśl zakup dmuchanego basenu? Jeśli wypełnisz go zabawkami, będzie pełnił rolę kojca, a w letnie dni, po wystawieniu na taras czy do ogrodu i napełnieniu wodą, może stać się wspaniałą rozrywką również dla starszych dzieci.

Zimą grzejące kaloryfery dość mocno przesuszają powietrze w mieszkaniu – jak sobie z tym poradzić, jeśli nie masz specjalnego nawilżacza powietrza? Możesz kupić przystosowane do powieszenia na kaloryferze ceramiczne pojemniki, które napełnia się wodą, albo po prostu co wieczór kłaść na kaloryferach wilgotne ręczniki – ten mało kłopotliwy sposób pozwoli nawilżyć powietrze bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

A czy słyszałyście o tym, że kanapka przekrojona na pół lepiej smakuje? To trochę dziwne, ale podobno tak jest. Nie zaszkodzi spróbować i przekrawać szkolne kanapki na zgrabne trójkąciki – może dzięki temu niejadek zje więcej?

Jeśli masz w domu opiekacz do tostów (poziomy, z podnoszoną klapą), to pamiętaj, że możesz go wykorzystać również w inny sposób – możesz w nim na przykład usmażyć omlety! Nie będziesz mieć problemów z przewracaniem ich na drugą stronę, a w dodatku od razu będą podzielone na równe porcje.

W pracy ciągle jeszcze korzystamy z długopisów. Jeśli tuż przed ważnym zebraniem twój długopis przestanie pisać, a nie masz już czasu, by pobiec po nowy, wystarczy, że przez 5 sekund podgrzejesz jego końcówkę zapalniczką – powinien znowu zacząć pisać bez problemu. A jeśli lubisz przegryzać batoniki musli w trakcie pracy przy komputerze i martwisz się, że okruszki zabrudzą klawiaturę, włóż batonik przed zjedzeniem na chwilę do mikrofalówki – po podgrzaniu nie będą się kruszyć.

Sprytnych sposobów na zdrowie jest dużo – na przykład dobrą metodą na zwalczenie bólu głowy może okazać się imbir – jeśli czujesz, że zaczyna boleć cię głowa, wypij napar imbirowy i do tego pogryź kilka plasterków, powinnaś szybko poczuć ulgę. Przy nieświeżym oddechu pomocne będą goździki – wystarczy po jedzeniu przez chwilę pożuć dwie – trzy sztuki i problem się rozwiąże.

Innym sposobem na zdrowie jest dobrze wyposażona apteczka – z lekami na każdą okazję, dzięki którym uporasz się z wieloma dolegliwościami. Każda mama wie jak ważne jest zdrowie rodziny i zabezpieczenie się przed chorobą. Dlatego doskonałym sposobem mam na wirusy, które są główną przyczyną infekcji, jest Eloprine® – to lek dostępny bez recepty, zawierający inozynę pranobeks o udowodnionym działaniu przeciwwirusowym i wzmacniającym odporność. Eloprine® jest dostępny w postaci tabletek i syropów.

Dodaj komentarz