Rynek pracy w Opolu — sprawdź jakie branże szukają pracowników

Stolica województwa opolskiego ma dość niski wskaźnik bezrobocia, który wynosi 3,5%, który jest o ponad 2% mniejszy od średniej dla całego kraju. Opole to dobrze rozbudowany węzeł komunikacyjny zawierający ośrodki akademickie, atrakcje turystyczne, a także dobrze działający przemysł górniczy, hutniczy, maszynowy i spożywczy. Na jakie oferty pracy możemy liczyć w tym mieście? Podpowiadamy.

Pracownicy fizyczni do zakładów przemysłowych i branży budowlanej

Wiele firm produkcyjnych na terenie Opola poszukuje pracowników, którzy mogliby wykonywać proste prace fizyczne oraz te przy taśmie. Zakłady, które poszukują pracowników produkcyjnych, należą do różnych branż — od spożywczej, przetwórstwa ryb i mięsa po produkcję odzieży, czy obróbkę drewna.  Poszukiwani są również pracownicy na takie stanowiska jak: krawiec, ślusarz, tapicer, spawacz, stolarz itp. Duży deficyt notuje również branża budowlana, która poszukuje rąk do pracy niemal na każdym stanowisku. Potrzebni są zarówno fizyczni pracownicy budowlani jak i inżynierowie i kierownicy budów. Również betoniarze, murarze, cieślowie, zbrojarze, tynkarze, murarze itp. z łatwością znajdą zatrudnienie. Poszukiwani są również pracownicy, którzy potrafią obsługiwać ciężkie sprzęty budowlane oraz urządzenia do robót ziemnych takie jak koparka, walec czy dźwig itp.

Pracownicy transportu i spedycji — magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, kurierzy i kierowcy samochodów ciężarowych

Na terenie Opola zlokalizowanych jest wiele sklepów internetowych, składów budowlanych oraz magazynów, które chętnie zatrudniają pracowników na stanowiska takie jak magazynier oraz operator wózka widłowego. Z powodu pandemii koronawirusa sprzedaż internetowa jeszcze bardziej wzrosła, przez co wszelkie zawody związane z obsługą zamówień i dostarczeniem ich do klienta są bardzo poszukiwane. Z łatwością pracę znajdą kurierzy, a także osoby, które przewożą większe ilości produktów, czyli kierowcy samochodów ciężarowych.

Pracownicy służby zdrowia — lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni i opiekunowie osób niepełnosprawnych

W Opolu pracę bez problemu znajdą również pracownicy służby zdrowia. Szpitale, przychodnie, ośrodki zdrowia, hospicja itp. mają deficyty praktycznie na każdym stanowisku. Dlatego pielęgniarki, położne, lekarze, ratownicy medyczni oraz opiekunowie osób chorych i niepełnosprawnych znajdą zatrudnienie praktycznie w każdym miejscu. Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na służbie zdrowia, średni wiek pielęgniarki w Polsce wynosi 53 lata i zaczyna ich naprawdę brakować, dlatego szpitale i przychodnie chętnie przyjmą każde wykwalifikowane wolne ręce do pracy.

To tylko część zawodów, które poszukiwane są na terenie Opola. W wyżej wymienionych stanowiskach występują największe deficyty pracowników, natomiast zatrudnienie w stolicy województwa opolskiego znajdą także osoby z innych branż, takich jak księgowość, kadry i płace, wykwalifikowani inżynierowie, a także pracownicy HR. Najmniej wolnych stanowisk znajdziemy dla nauczycieli, pracowników biur turystycznych, kulturoznawców, historyków i politologów. O tym, jakie firmy rekrutują w Opolu przeczytamy na https://nowinynyskie.com.pl/artykul/firmy-w-opolu-rekrutuja/1232472.

Dodaj komentarz