Rura osłonowa – gdzie znajduje zastosowanie?

Praktycznie wszystkie nowoczesne instalacje są obecnie prowadzone w gruncie. Ten sposób jest bowiem bardzo efektywny, gdyż można wykonywać go za pomocą specjalnych przewiertów, które zajmują niewiele miejsca, a umożliwiają poprowadzenie tam różnego rodzaju sieci. Aby to było jednak możliwe potrzebne są też rury osłonowe. Gdzie dokładnie znajdują one swoje zastosowanie, jak znaleźć ich producenta i jak wykonywane są rury osłonowe?

Gdzie znajdziemy firmy produkujące rury osłonowe?

Poszukiwania firm, w których ofercie znajduje się rura osłonowa można zacząć w naprawdę wielu miejscach. Zazwyczaj najbardziej polecany jest jednak internet, w którym nie ma większego problemu z szybkim odnalezieniem różnorodnych przedsiębiorstw. W sieci znajduje się bowiem obecnie praktycznie każda firma, gdyż stała się ona najlepszym kanałem marketingowym, szczególnie jeśli chodzi o stosunek ceny, do tego ilu klientów można pozyskać. 

W sieci odnajdziemy na przykład firmę Teltar. Jest to polskie przedsiębiorstwo, którego specjalizacją są właśnie rury osłonowe oraz rury przepustowe. Zajmuje się ono ich produkcją, a także dostawą we wskazanie miejsce, a działalność trwa już od 2006 roku. Od 2013 roku firma ta może produkować jeszcze lepsze rury, dzięki zmodernizowanej i nowej linii produkcyjnej. 

Gdzie zastosowanie znajdują rury osłonowe?

Rury osłonowe znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest poprowadzenie instalacji w ziemi i z tego powodu trzeba ochronić na przykład kable. Właśnie do tego one służą. Najczęściej są one montowane w celu ochrony kabli w trakcie trwania ich biegu i rury osłonowe są jedynie przerywane przez specjalne studzienki, które zapewniają dostęp do sieci w regularnych odstępach, gdyby konieczna była naprawa. 

Rodzajów rur osłonowych jest jednak na tyle, że służą one również do innych zastosowań. Chronią na przykład instalacje, gdy trzeba przejść przez przeszkody wodne, czy też chronią rurociągi z wodą i gazem przed czynnikami zewnętrznymi, zanieczyszczaniami oraz wyciekami. 

Dodaj komentarz