Rower damski – jak wybrać najlepszy?

Aktywny tryb życia to niezawodny przepis nie tylko na lepszy wygląd sylwetki, ale przede wszystkim poprawę ogólnego stanu zdrowia. Regularne uprawianie sportu poprawia również samopoczucie, zwłaszcza jeśli stawiamy na ulubione dyscypliny sportu. Jazda na rowerze należy do jednych z najpopularniejszych, dlatego też warto zakupić odpowiedni sprzęt. Jaki rower dla kobiety? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Jaki rower najlepszy dla dziewczyny?

Mogłoby się wydawać, że rower damski w niewielu aspektach może różnić się od modelu męskiego. Nic bardziej mylnego. Pojazdy dedykowane kobietom są zdecydowanie lepiej przystosowane do ich budowy anatomicznej niż np. modele uniwersalne. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że cechą charakterystyczną dla rowerów damskich jest specjalna konstrukcja – obniżona rama.

Rura górna najczęściej jest lekko obniżona, co ułatwia komfortowe wsiadanie i zsiadanie z roweru. Przy wyborze sprzętu warto również zwrócić uwagę na budowę ciała – kobiety o filigranowych kształtach powinny stawiać na modele wyposażone w koła o mniejszej średnicy i mniejszej masie pojazdu.

Rower damski – jaki materiał ramy wybrać?

Bardzo ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze roweru damskiego jest materiał, z którego została wykonana rama. Na rynku znajdziemy modele wyposażone w elementy zarówno ze stali, jak i aluminium. Z myślą o częstym wnoszeniu pojazdu np. po schodach, warto zdecydować się na ramę z aluminium, która jest zdecydowanie lżejsza. Nie można odmówić jej również długiej trwałości.

Jakie siodełko w rowerze damskim?

Siodełko, podobnie zresztą jak elementy sportowej garderoby takie jak np. spodenki rowerowe Bontrager, stanowi niezwykle ważny aspekt przy zakupie roweru dla kobiety. Warto bowiem pamiętać o tym, że siodełka damskie zazwyczaj są szersze niż męskie, co jest podyktowane zróżnicowaną budową anatomiczną. Przy wyborze konkretnego rozwiązania najlepiej kierować się indywidualnymi warunkami fizycznymi, w tym m.in. rozstawem kości kulszowych.

Dodaj komentarz