Rodzaje mebli wypoczynkowych – co wybrać do swo-jego salonu?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów mebli wypoczynkowych. Każda z nich ma swoją unikalną budowę i cechy. Jakie rodzaje sof można wybrać do salonu?

Standardowa sofa

Standardowa sofa jest dwuosobowa albo trzyosobowa, tapicerowana tkaniną lub skórą. Takie sofy można znaleźć dzisiaj w sprzedaży w wielu wariantach w nowoczesnym i klasycznym stylu.

Świetnie nadają się do małych wnętrz, ale można też wybrać dwie takie sofy do większych salonów. Są bardzo popularne i można znaleźć je w ofertach wielu marek, na przykład jak sofy na nóżkach czy sofy z ruchomymi zagłówkami.

Sofa modułowa

Sofa segmentowa, określana też jako modułowa, to rodzaj sofy składającej się z wielu sekcji, które można ustawiać zależnie od preferencji użytkownika. Podobnie jak standardowe sofy można kupić je w różnych stylach, kolorach.

Sofy segmentowe są dostępne w różnych konfiguracjach, takich jak w kształcie linii prostej, litery L albo litery U. Gdy chcesz zdecydować się na stylowy model, zobacz oferowane przez włoską markę Desiree meble – https://designd10.pl/pl/c/Desiree/241modułowe.

Modułowe sofy są rekomendowane do mniejszych wnętrz, ale również sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Dzięki możliwości zmiany położenia ich sekcji można łatwo dobrać je do kształtu oraz wymiaru wnętrza i w razie potrzeby zmienić konfigurację, na przykład na imprezę.

Sofa z funkcją spania

Sofa rozkładana, czyli inaczej sofa z funkcją spania to rodzaj sofy, którą w razie potrzeby można przekształcić w łóżko.

Takie meble posiadają mechanizm polegający na wysuwaniu albo na rozkładaniu części sofy. Są dobrą opcją do pokoi gościnnych lub małych mieszkań, w których przestrzeń jest ograniczona.

Sofa Chesterfield

Do wnętrz, w których ważny jest efektowny, prestiżowy wygląd, doskonałym wyborem może być sofa Chesterfield. Jest to tradycyjna, pikowana skórzana sofa, która ma charakterystyczny design z podwiniętym zagłówkiem i ramionami.

Sofa narożna

Narożnik, rogówka czy sofa narożna to świetna propozycja dla osób, które lubią dużo przestrzeni w pokoju dziennym. Można na niej siedzieć i leżeć. Wybrane modele wyposażone są również w funkcję spania.

Narożne sofy można kupić w konfiguracji lewej albo prawej zależnie od tego, po której stronie znajduje się róg mebla. Wybrane modele mogą pozwalać na wybór konfiguracji.

Wobec tego w sprzedaży można znaleźć wiele modeli sof do salonu. Wybór tej odpowiedniej warto poprzedzić dokładnym zmierzeniem wnętrza i zastanowieniem się nad tym, jaki typ mebla najlepiej będzie nadawać się do konkretnej aranżacji. Życzymy udanych zakupów!

Dodaj komentarz