Posadzki anhydrytowe – poznaj ich właściwości

Posadzki anhydrytowe są coraz częściej wybieraną alternatywą dla klasycznych wylewek. Skąd jednak bierze się ich popularność i jakie są ich właściwości?

Czym właściwie są posadzki anhydrytowe?

Branża budowlana to studnia bez dna jeżeli chodzi o mnogość narzędzi, produktów i wyrobów w niej wykorzystywanych. O wielu z nich można tak naprawdę nie mieć pojęcia aż do momentu, w którym nie będą one nam potrzebne. Z pewnością niektórzy z was mogą mieć dokładnie tak samo z taką grupą produktów, jak posadzki anhydrytowe. Czym one jednak właściwie są? To specjalne wylewki, których główną bazą jest bezwodna forma siarczanu wapnia. Może brzmieć to skomplikowanie, lecz to nic innego, jak odwodniony gips. Cały spoiwo anhydrytowe jest dodatkowo uzupełnione specjalnymi upłynniaczami oraz wypełniaczami, dzięki czemu cały produkt jest w stanie uzyskać swoje wyjątkowe i nieocenione właściwości.

Posadzki anhydrytowe – jakimi właściwościami mogą się pochwalić?

Posadzki anhydrytowe są świetnymi przewodnikami ciepła. Sprawia to, iż sprawdzają się wprost idealnie w przypadku tworzenia ogrzewania podłogowego, oferowanego między innymi przez przedsiębiorstwo Termolit. Jest to również, po uprzednim przygotowaniu, substancja samopoziomująca, co sprawia, iż samo wylewanie i układanie substancji jest wyjątkowo proste. Nie trzeba więc takiej posadzki dokładniej zbroić oraz wygładzać, a na dodatek schnie ona bardzo szybko i nie trzeba czekać długo, by zacząć z nią prace. To właśnie są największe zalety tego typu posadzki.

Ile mniej więcej kosztują posadzki anhydrytowe?

Posadzki anhydrytowe w porównaniu do na przykład posadzek cementowych nie prezentują się najlepiej pod kątem ceny. Nie oznacza to jednak, iż jest ona w stanie zbić nas z tropu. Za jeden worek o masie 30 kilogramów zapłacimy na polskim rynku około 25-30 złotych i to powinno pozwolić nam mniej więcej na wyłożenie metra kwadratowego podłogi. Nie są to więc najwyższe koszty, szczególnie jeśli ten podkład wykorzystamy w jednym lub kilku pomieszczeniach.

Dodaj komentarz