Porcelana z Bolesławca – na czym polega jej fenomen?

Prawdopodobnie nie istnieje bardziej rozpoznawalna porcelana niż ta z Bolesławca. Piękne wzornictwo, ręczna robota i wieloletnia tradycja stanowią jej siłę i znak rozpoznawczy. Na czym polega jej fenomen?

Urocze naczynia z manufaktury w Bolesławcu zna chyba każdy. Pojawiają się na stołach w wielu polskich domach, zwłaszcza w czasie szczególnych okazji, na przykład świąt Bożego Narodzenia. Zachwycają ludowymi, tradycyjnymi wzorami wykonywanymi przy użyciu specjalnych stempelków przez uzdolnione twórczynie. Pomimo zmieniającej się mody wzornictwo ceramiki z Bolesławca nie daje się upływowi czasu, ciesząc oczy kolejnych pokoleń Polaków. Warto mieć w swoim domu przynajmniej jeden serwis kawowy.

Porcelana z Bolesławca – wybierana przez mamy, babcie i córki

Porcelana Bolesławiec o fenomen, który trwa od dziesięcioleci. Firma ta produkuje ręcznie robioną porcelanową zastawę stołową i dekoracje ceramiczne, między innymi kwiaty. Wszystkie produkty są wykonane z najwyższej jakości materiałów i znane są z unikalnych, tradycyjnych wzorów. Porcelana jest wytwarzana z ulepszonej gliny o odpowiedniej zawartości konkretnych minerałów, co nadaje jej wyjątkową fakturę i wygląd. Porcelana jest wypalana w bardzo wysokiej temperaturze, co sprawia, że jest niezwykle trwała i odporna na plamy i zarysowania.

Porcelana z Bolesławca – styl, klasa i szyk

Porcelana z Bolesławca jest znana z ręcznie malowanych dekoracji, które są wykonywane przez wyspecjalizowane malarki, spędzające nad każdym naczyniem wiele czasu w skupieniu. Dekoracje, które często zawierają skomplikowane wzory kwiatowe, są następnie wypalane w jeszcze wyższej temperaturze, dzięki czemu są trwalsze. Porcelana bolesławiecka to prawdziwy fenomen i jest bardzo poszukiwana przez kolekcjonerów i fanów tradycyjnej ceramiki. Jest nie tylko niezwykle wytrzymała i piękna, ale wiąże się z nią także długa historia i tradycja. Firma w procesie produkcji wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Dodaj komentarz