Pokrycia dachowe – jak dopasować je do warunków?

Istnieje wiele rodzajów pokryć dachowych – są wśród nich te używane od lat i te nowoczesne. Stosuje się je nie tylko w celach estetycznych. Pokrycie dachu zwiększa funkcjonalność i bezpieczeństwo budynku. Powinno być jak najwyższej jakości i dopasowane do specyfiki obiektu.

Pokrycia dachowe – rodzaje

Jednym z popularnych rodzajów pokryć dachowych jest dachówka ceramiczna. Elementy są niewielkie i można je dowolnie układać, mają ładne kolory i prezentują się bardzo estetycznie. Tego rodzaju pokrycia dachowe w Krośnie są doceniane z uwagi na dużą łatwość montażu i ewentualnych napraw.

Inny rodzaj to dachówka betonowa – dość podobna do ceramicznej. Może stanowić jej oszczędną wersję pomimo nieco mniejszej żywotności. Pokryte nią dachy w Krośnie nie niszczą się szybko i nie pojawiają się na nich porosty. Dachówka może mieć różny kształt i kolorystykę.

Dobrze dopasowane pokrycia dachowe

Wciąż popularne są też różnego rodzaju blachy dachowe. Oferuje je między innymi firma Nowy Dom ze wskazaniem na zastosowanie w budynkach o lekkiej nowoczesnej konstrukcji. Ten typ pokrycia jest doceniany w szczególności za niewielką wagę. Budynki nie są obciążane np. masywną dachówką ceramiczną.

W dzisiejszych czasach krycie dachów papą nie jest już tak częste, ale mimo mniejszej popularności materiał jest w dalszym ciągu wykorzystywany. Przydaje się np. jako dodatkowa warstwa izolacyjna. W postaci pokrycia dachowego papę zobaczyć można np. na budynkach gospodarczych, garażach, składzikach itd.

Nowoczesne dachy i ich pokrycie

Wybór pokrycia ma związek z konstrukcją i stanem budynku. Dla przykładu, niektóre pokrycia dachowe w Jarosławiu są wykorzystywane dużo częściej na starych budynkach niż w nowych. Tak wygląda sytuacja z blachą – jest lekka, więc położenie jej na konstrukcji dotkniętej zębem czasu nie spowoduje problemów.

Podsumowując, każdy rodzaj pokrycia dachowego ma pewne cechy, z uwagi na które sprawdzi się lepiej na konkretnym budynku. Warto to wykorzystać dla uzyskania najlepszych efektów.

Dodaj komentarz