Peruki – jak wybrać najlepsze?

Peruki są popularne w świecie mody już od wieków. Niegdyś nosili je zarówno mężczyźni jak też i kobiety. W dzisiejszych czasach mogłoby się wydawać, że ten element mody dedykowany jest już jedynie kobietom, jednak w internecie znaleźć można zarówno peruki damskie, jak i też i męskie. Dobór peruki nie jest jednak tak prosty, jakby mogłoby się to wydawać. W wielu przypadkach peruka stanowi swojego rodzaju ,,protezę” włosów. Takie peruki znajdują rozwiązanie wśród osób, które zostały dotknięte leczeniem onkologicznym, neurochirurgicznym, czy też wśród osób, które straciły włosy na skutek wypadku. Dobór peruki dobrej jakości powinien być zatem przemyślany.

Podstawowe informacje na temat doboru peruki

Istnieją najróżniejsze peruki w Kołobrzegu i każda z nich może charakteryzować się czymś innym. Najważniejsze jest jednak to, aby szukać peruk, które posiadają specjalne certyfikaty. Takim certyfikatem jest np. CE. Peruki o takim oznaczeniu mają status produktu medycznego. Peruka taka spełni swoje zadanie wśród osób, które straciły swoje naturalne włosy w wyniku wypadku, oparzeń czy zabiegów medycznych.

Podział peruk na syntetyczne i naturalne

Szukając odpowiedniej peruki, warto sprawdzić, czy sklep medyczny oferuje peruki naturalne, czy też syntetyczne. Jest to jeden z ważniejszych parametrów, które trzeba uwzględnić podczas doboru protezy włosów. Peruki syntetyczne charakteryzują się zdecydowanie niższą ceną niż te naturalne, jednakże w ich przypadku nie można decydować się na stylizacje. Peruki syntetyczne mają swój kształt, co uniemożliwia zmianę fryzury zależnie od okoliczności. Osoby, które mimo wszystko chcą stylizować swoje włosy, powinny wybrać peruki naturalne. Są one droższe niż ich syntetyczna odmiana, jednakże nadają się one do stylizowania na ciepło np. za pomocą prostownicy. Naturalna peruka charakteryzuje się również wyższą trwałością, co może okazać się dobrą inwestycją. Poszukując dobrych peruk, warto sprawdzić różnego typu sklepy medyczne jak np. K-ORTmed. W takich miejscach znaleźć można peruki bardzo dobrej jakości.

 

Dodaj komentarz