Paczka z Polski do UK przed i po Brexicie – czy deklarowany czas doręczenia zmienił się?

Koniec 2020 roku były nerwowy także dla branży kurierskiej. Niemal do ostatniego momentu ustalano zasady, jakie będą obowiązywać w związku z transportem towarów do Anglii. Obecnie sytuacja jest klarowna, a firmy zajmujące się przewozem międzynarodowym doskonale odnalazły się w „pobrexitowej” rzeczywistości. Paczka z Polski do Wielkiej Brytanii nadal jest dostarczana bardzo szybko i sprawnie.

Jak wysłać paczkę z Polski do Anglii i to najniższym kosztem?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz wysłać do Wielkiej Brytanii odzież, kosmetyki, czy większy sprzęt elektroniczny, z całą pewnością nie chcesz zapłacić kroci. Jeśli tak samo duże znaczenie ma dla Ciebie zarówno szybkość realizacji usługi, jak i jej cena, powinieneś bez wahania zdecydować się na usługi kuriera.

Paczka z Polski do Wielkiej Brytanii dostarczana przez firmę kurierską nie musi być droga. Jeśli nie wiesz, jak wysłać paczkę z Polski do Anglii, możesz na przykład skorzystać z serwisu Euro-Paka – https://www.euro-paka.pl/, gdzie znajduje się specjalna wyszukiwarka. Po tym jak wpiszesz dane na temat przesyłki, porówna ona dla ciebie ceny proponowane przez przewoźników. Tym samym będziesz miał możliwość, aby dowiedzieć się, ile kosztuje paczka z Polski do UK – cena ta na pewno mile cię zaskoczy.

Brexit nie spowodował, że firmy kurierskie głębiej zaglądają do kieszeni klientów. Wpłynął on jednak na czas dostawy. Mimo tego, stawiając na cieszącego się dobrą reputacją przewoźnika, praktycznie nie poczujesz żadnej różnicy.

Paczki z Polski do UK – Brexit wcale nie taki straszny

Na temat tego, ile trzeba czekać na przesyłkę z Polski do Wielkiej Brytanii, powstało wiele mitów. To prawda, że decydując się na usługi tradycyjnej poczty, czas oczekiwania na doręczenie może się nieco dłużyć. Mimo tego firmy kurierskie zachowują wysoki poziom – nie spodziewaj się, że Twoja przesyłka „utknie” w trasie i będzie doręczana całe tygodnie.

Tego, jak długo idzie paczka z Polski do UK, można dowiedzieć się między innymi bezpośrednio ze stron internetowych przewoźników. Deklarują oni, że wysyłka jest dostarczana w ciągu 4-5 dni roboczych. Znaczenie ma jednak to, kiedy zamówisz usługę. Kurier przychodzi do nadawcy zawsze w dni robocze – oznacza to, że jeżeli zdecydujesz się na wysłanie przesyłki w sobotę, to odwiedzi Cię on dopiero w poniedziałek.

W stosunku do tego, jak wyglądała sytuacja przed Brexitem, to obecnie paczka z Polski do UK jest dostarczana o zaledwie o jeden dzień dłużej. Jest to związane z tym, że każdy transport musi przejść teraz odprawę celną.

Co zrobić, aby paczka z Polski do UK znalazła się jak najszybciej w rękach adresata?

Nikt nie przeskoczy tego, że odprawa celna trwa pewien czas, co odbija się na szybkości dostawy. Można jednak zadbać o to, aby paczka z Polski do UK dotarła bez problemu i bez opóźnień do odbiorcy.

Wpływ ma na to sam nadawca, który deklaruje, jaka jest zawartość paczki. Musi on dokładnie określić, co znajduje się w środku, gdyż w przypadku wątpliwości ze strony agencji celnej, przesyłka zostanie zatrzymana na granicy. Jeśli nawet ruszy ona w dalszą drogę, to czas dostawy i tak się wydłuży.

Przed wysłaniem paczki do Wielkiej Brytanii przeanalizuj również, czy możesz dostarczyć tam dany towar. Zabronione jest przysłanie alkoholu, środków odurzających, narkotyków, leków na receptę, ale też żywych roślin i zwierząt. Natomiast po Brexicie do listy tej dołączyły również produkty pochodzenia zwierzęcego – oznacza to, że nie możesz wysyłać ani nabiału, ani mięsa. Jeżeli nadasz paczkę z taką zawartością, zostanie ona odesłana na twój adres i poniesiesz w związku z tym konsekwencje finansowe.

Dodaj komentarz