Operacja stulejki – jakie są wskazania do zabiegu?

Operacja stulejki to bezinwazyjny zabieg chirurgiczny, który polega na poszerzeniu otworu napletka. Wykonanie operacji poleca się zwłaszcza przy występowaniu problemów z infekcjami dróg moczowych i innych, intymnych komplikacji zdrowotnych.

Co to jest stulejka i dlaczego powinien zbadać ją urolog?

Stulejka to całkiem powszechna i niezbyt groźna wada anatomiczna męskiego narządu płciowego. Defekt polega na zwężeniu otworu napletka, który uniemożliwia jego prawidłowe odprowadzenie z żołędzi prącia. Operacja stulejki to zabieg, który skutkuje poszerzeniem napletka. Dzięki temu pod napletkiem przestają gromadzić się resztki moczu, spermy czy łoju, które stanowią źródło rozwoju bakterii i infekcji dróg moczowych.

Możliwość utrzymania odpowiedniej higieny to nie jedyny plus zoperowania stulejki. Nieodpowiedni kształt penisa może wywoływać ból podczas stosunku. Usunięcie stulejki umożliwi więc czerpanie większej przyjemności ze współżycia.

Kiedy potrzebna jest operacja stulejki?

Stulejka nie jest groźnym defektem, ale w celu poprawy jakości codziennego życia zaleca się wykonanie zabiegu jej usunięcia. Operacja stulejki jest potrzebna zwłaszcza tym mężczyznom, którzy borykają się z nawracającymi infekcjami dróg moczowych, a także różnorodnymi stanami zapalnymi w okolicach intymnych. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest także nowotwór napletka czy nawrotowy załupek, czyli obrzęk żołędzi oraz napletka.

Krótkie wędzidełko napletka, czyli wady powiązane ze stulejką

Stulejka często występuje w parze z innymi dolegliwościami męskiej natury. Przykładem współistniejącego schorzenia jest krótkie wędzidełko napletka. Zabieg w Krakowie, na przykład, będzie dobrym rozwiązaniem na pozbycie się tych dwóch deformacji. W małopolskiej stolicy działają naprawdę świetni androlodzy. Mogą oni wykonać też inne pożądane zabiegi takie jak wazektomia czy usunięcie żylaków powrózka nasiennego.

Operacja stulejki to zabieg, do którego warto zachęcić wszystkich mężczyzn. Jednak podatność na infekcje czy współistnienie innych chorób stanowią szczególną podstawę do wykonania operacji.

Dodaj komentarz