Odzież odblaskowa – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Czasami zdarza się, że warunki pracy dość trudne i występują problemy z lokalizacją lub nawigacją. W innych przypadkach niezbędne jest oznaczenie osób pracujących w niebezpiecznym miejscu – przy drodze lub na wysokości. Służy do tego odpowiednia odzież robocza w jaskrawych kolorach lub wyposażona w odblaski.

Odzież robocza odblaskowa – jaką wybrać?

Nowoczesna odzież odblaskowa pozwala dostrzec osobę pracującą przy drodze, w ciemności lub w innych trudnych warunkach. Ubrania mogą być wyposażone w paski odblaskowe lub mieć po prostu odblaskową powierzchnię w zależności od potrzeb. Często stosowane są kontrastowe kolory.

Pracownicy w niektórych zakładach muszą wyglądać estetycznie i jednocześnie nosić zabezpieczająca ich odzież. Hurtownia odzieży roboczej to doskonałe miejsce, by dobrać odpowiednie ubrania wyposażone w odblaski. Jeśli to możliwe, warto oznaczyć w ten sposób różne elementy stroju.

Snickers workwear a elementy odblaskowe

Profesjonalna, wysokiej jakości odzież snickers przeznaczona dla pracowników może być wyposażona w odblaski. Powierzchnie odbijające światło są umieszczone tak, by gwarantowały jak najlepszą widoczność osoby noszącej odzież. Najczęściej pojawiają się na plecach oraz na rękawach poniżej ramienia.

Odzież odblaskowa nie jest pozbawiona innych właściwości, więc może być z powodzeniem noszona w miejscu pracy, nawet w trudnych warunkach. Dla lepszych efektów tkanina jest wodoodporna i wzmacniana. Sprawia to, że nawet podczas deszczu lub mgły odblaski są z daleka widoczne przez inne osoby.

Kurtki zimowe robocze z odblaskami

Większość pracowników korzystających z odzieży roboczej z odblaskami wykonuje swoje zadania niezależnie od pory roku. Zimą muszą więc inwestować w odpowiednie stroje także na tę porę roku. Zimowe spodnie robocze mogą być jak najbardziej wyposażone w odblaski, np. w połowie uda.

Podsumowując, w przypadku kupowania odzieży odblaskowej do pracy należy zwrócić uwagę na jej jakość oraz położenie elementów odblaskowych. Nie musi być jaskrawa, ale często stosuje się kontrastowe kolory.

Dodaj komentarz