Muzyka najlepsza na wszystko

Niektórzy twierdzą, że zmuszanie dziecka do chodzenia na zajęcia z tańca, śpiewu lub gry na jakimś instrumencie są stanowczo ponad normę i tylko marnują dziecięcy cenny czas, który akurat mała pociecha mogła przeznaczyć na zabawy i gry z rówieśnikami.

Prawdą jednak jest to, że gdyby nie ci natarczywi rodzice, nie mielibyśmy wielkich artystów i innych osób wybitnie uzdolnionych. Małe dzieci nie wiedzą, co tak naprawdę je interesuje, a tym bardziej czym mają zająć swój wolny czas. W takim przypadku rodzice tylko ich naprowadzają, a dzięki temu zyskują sławne bądź po prostu wybitne dziecko, a co ważniejsze – z pasją i energią na to, co kochają.

Przecież muzyka koi duszę, daje wewnętrzny spokój i przede wszystkim nie pozwala na negatywne myślenie. Tańcząc zapominamy o wszystkich niepowodzeniach i troskach, możemy głęboko odetchnąć, a co ważniejsze poczuć wolność, ponieważ w tamtym momencie nic nie uniemożliwia nam ruchów.

To samo jest z muzyką. Grając, chociażby na zwykłej harmonijce, sprawiamy, że świat uśmiecha się do nas ze zdwojoną siłą. Muzyka pozwala nam odetchnąć i pokazuje, że nie mamy granic. Dziecko nie czujące granic, ma większe możliwości, a co ważniejsze nie poddaje się przy pierwszej lepszej okazji.

Impreza

Szkoła, stres… Co zrobić, gdy wszystko dopieka, ma się dość nauki, nie ma się oparcia w rodzinie, a cały ten zgiełk nie daje spokoju? Tym bardziej, jak przyjaciele ciągle namawiają na oderwanie się od rzeczywistości w sposób luzacki, aczkolwiek nie wbrew prawu? Skorzystać z tego.

Bo przecież nic ci nie zabroni. Impreza, tak pomaga zrestartować wszystkie komórki ciała i na nowo spojrzeć na cały świat. Pozwala na to, aby na wszystko spojrzeć z innej strony i nie przejmować się tak bardzo niepowodzeniami. Przez słowo „impreza” nie rozumie się tylko „pochlej party”, ani narkotykowego wulkanu. Impreza to może być po prostu jedno nocny wypad z przyjaciółmi do klubu w celu potańczenia sobie, wypicia jednego czy dwóch drinków i tyle.

Wielu ludzi właśnie w ten sposób spędza swój wieczór i właśnie to jest ich formą spędzania wolnego czasu, którego nie maja za wiele. Szum głośników, ostre basy i zapomnienie o niepowodzeniach sprawia, że restartuje się w nas mały guziczek „włącz/wyłącz”, jak w komputerze i już na nowo patrzymy na rzeczywistość i to, co nas otacza.

Dlaczego? Każdy ma swój sposób na rozrywkę, a jeżeli tak samo, jak udany wieczór pomaga pozbyć się toksyn, to tym lepiej.

Dodaj komentarz