Modułowe studnie kablowe CUBIS – poznaj ich parametry

Systemy kanałów technologicznych i jedną z ich integralnych części są studnie kablowe. Jednymi z lepszych na rynku, które są bardzo regularnie wykorzystywane są modułowe studnie kablowe CUBIS. Jakie jest zadanie studni kablowych i jakie parametry mają modułowe studnie kablowe CUBIS?

Modułowe studnie kablowe CUBIS – czym są i jakie są ich rodzaje?

Z racji na to jak duże znaczenie mają modułowe studnie kablowe CUBIS na rynku znajdziemy wiele ich odmian. Z reguły zadanie studnie kablowych to umożliwienie dostępu do innych części kanałów kablowych. Dzięki temu kable mogą być konserwowane czy też modernizowane. Studnie kablowe umożliwiają również rozdzielanie czy też łączenie poszczególnych wiązek kabli.

Na rynku znajdziemy całe mnóstwo odmian studni kablowych. Najprostsze z nich sto studnie kablowe przelotowe. Są one przeznaczone do użytku na prostych odcinkach kanałów technologicznych i po prostu mają umożliwić do nich prosty dostęp. Studnie rozdzielcze jak wskazuje nazwa mają na celu rozgałęzianie trasy kablowej. Studnie magistralne służą do tworzenia wielootworowych kanałów kablowych, narożne pomagają w tworzeniu zakrętów, a optymalne mają wiele zastosowań.

Parametry modułowych studni kablowych CUBIS

Modułowe studnie kablowe CUBIS są przede wszystkim uniwersalne i proste w montażu. Składają się one z wielu modułów, spośród który każdy ma wysokość użyteczną 150 milimetrów. Każdy z nich jest na tyle lekki, że jest możliwy do podniesienia przez pojedynczego pracownika z zachowaniem zasad BHP. Dodatkowo nie wymagają one stosowania specjalnych obsypek.

Studnie modułowe CUBIS dodatkowo są dostępne w wielu rozmiarach od 150×150 milimetrów do nawet 1200×1200 milimetrów. Nie można również zapomnieć o tym, że są one bardzo lekkie i jest to ich główna przewaga nad studniami wykonywanymi przy użyciu betonu. Modułowe studnie kablowe CUBIS są wykonywane z materiałów pochodzących z recyklingu i same do dalszego recyklingu się nadają po tym jak zostaną wycofane z użytku.

Dodaj komentarz