Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

Poranne przygotowanie się do wyjścia u kobiet polega między innymi na nałożeniu makijażu. To potrafi być jednak dość czasochłonne, przez co wiele osób decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego, który pozwala na ograniczenie czasu poświęcanego na nałożenie tradycyjnego makijażu. Jak długo jednak utrzymuje się makijaż permanentny i gdzie go wykonać?

Jak znaleźć miejsce, w którym wykonamy makijaż permanentny?

Chcąc wykonać makijaż permanentny w Białymstoku trzeba przede wszystkim znaleźć odpowiednie miejsce. Mowa tu o dobrym gabinecie kosmetycznym, który dysponuje sprzętem i materiałami koniecznymi do bezpiecznego oraz skutecznego wykonania makijażu permanentnego. Aby sprawdzić gabinet warto na przykład przejrzeć opinie jego poprzednich klientek.

Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że może się okazać, iż chcemy zrezygnować z makijażu permanentnego przed tym, jak sam po prostu przestanie być widoczny. W tym celu konieczne będzie usuwanie makijażu permanentnego w Białymstoku. Warto wybrać gabinet, który posiada również tę usługę w swojej ofercie, gdyż może okazać się, że będzie nam potrzebna.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny i o czym pamiętać wykonując go?

To ile utrzyma się makijaż permanentny zależy od wielu czynników takich jak miejsce jego wykonania, użyte materiały czy też od samego ciała osoby, która zdecydowała się na jego wykonanie. Ogromny wpływ ma bowiem rodzaj cery, czy też wiek klientki, która zdecyduje się na makijaż permanentny. Nie można również zapomnieć o wpływie jaki wywierają przyjmowane leki, czy też o tym, w jaki sposób jest pielęgnowana skóra.

Zazwyczaj jednak makijaż permanentny utrzymuje się od 1,5 roku do 3 lat, jeśli zdecydujemy się na jego poprawienie po wygojeniu się go, czyli w okresie od miesiąca do trzech miesięcy po pierwszym jego wykonaniu. Okres jest ten dość długi i trzeba brać go pod uwagę podczas podejmowania decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego. Może się okazać, że będziemy chcieli pozbyć się go szybciej, a to przynosi dodatkowe wydatki.

Dodaj komentarz