Leczenie alkoholizmu- dlaczego warto zgłosić się na terapię?

Nikt nie rodzi się alkoholikiem, ale osoby uzależnione powolnie się nimi stają. U niektórych osób obserwuje się znacznie wyższe ryzyko uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Należą do nich między innymi osoby z dysfunkcyjnych rodzin, rodzice alkoholicy czy towarzystwo, które lubi poimprezować. Warto jednak zaznaczyć, że nie zawsze się to sprawdza, a w alkoholizm coraz częściej popadają osoby na wysokich stanowiskach oraz z dobrych rodzin. Dlaczego warto zgłosić się na terapię, jeśli zauważymy problem? Podpowiadamy.

Alkoholizm – czym jest?

Alkoholizm jest uzależnieniem, które należy bezwzględnie leczyć. Warto zaznaczyć jednak to, że osoba uzależniona sama musi wykazać chęci i wolną wolę w przypadku podjęcia odpowiedniego leczenia.

Leczenie alkoholizmu w Toruniu oferuje wiele możliwości, a więc zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem, jeśli my bądź ktoś z naszych bliskich zmaga się z chorobą alkoholową. Alkoholizm przyjmuje aż 4 fazy. Pierwsza z nich to zwykłe picie dla towarzystwa, druga to faza ostrzegawcza, podczas której może zdarzyć się picie alkoholu po kryjomu i tłumaczenie samego siebie. Kolejne dwie fazy powinny już niepokoić, ponieważ osoba uzależniona zaczyna wykazywać zachowania związane z agresją oraz następuje zmniejszenie tolerancji alkoholowej.

Alkoholizm – dlaczego warto zgłosić się na terapię?

Terapia to często pierwszy krok do tego, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Zdecydowanie warto się na nią udać, jeśli interesuje nas leczenie uzależnienia od narkotyków w Toruniu.

Wiedza społeczna na temat alkoholizmu jest niewielka i część osób zostaje sparaliżowana stresem, gdy usłyszy o odwyku. Terapia to przełamywanie słabości, ale również szansa na lepsze życie, które nie będzie dyktowane używką, tylko racjonalnym myśleniem.

Dodaj komentarz