Krzewy ozdobne iglaste płożące – gdzie warto je sadzić?

Jest to piękna ozdoba ogrodu, która zachwyca przez cały rok. Łatwa pielęgnacja również zachęca do zakupu. Wybór krzewów jest bardzo duży, dlatego są one obecne praktycznie w każdym ogrodzie. Jak o nie dbać i gdzie je zasadzić?

Kiedy sadzić krzewy?

Wiosną wszystko budzi się do życia, dlatego wtedy też sadzi się krzewy ozdobne iglaste płożące. Oczywiście nie jest to jedyna odpowiednia pora na prace ogrodowe.

Sadzenie wiosną

Bardzo ważne jest, by po zasadzeniu, pomóc roślinie się ukorzenić. W tym przypadku, krzewy w pierwszym roku raczej nie będą miały intensywnego wzrostu.

Sadzenie jesienią

Iglaki śmiało można sadzić, nawet późną jesienią. Ważne jest, aby ziemia nie zamarzła. Jest to dobry czas, ponieważ roślina ma czas na spokojne ukorzenienie się. Dzięki temu nie będzie musiała tracić na to energii wiosną i skoncentruje się na wzroście.

Gdzie sadzić krzewy?

Iglaki płożące to niezwykle uniwersalna grupa roślin. Tworzą one długie pędy i szybko rozrastają się na boki, dlatego bardzo często wykorzystywane są do budowy skalniaków. Doskonale skomponują się z ozdobnymi kamieniami. Jeśli nie chcemy, by efekt sprawiał smutne wrażenie, to dobrze jest dodać do kompozycji jakieś kolorowe kwiaty. Można je użyć zamiast trawnika, świetnie nadaje się do tego darń. Jest efektowna przez cały rok i nie musi być regularnie koszona i nawożona. Rabaty to również idealne miejsca dla iglaków płożących. To doskonałe wypełnienie między wyższymi roślinami, ponieważ scalają kompozycję w całość. Krzewy sadzi się także w donicach. Sprawdza się to szczególnie na tarasach i w małych ogrodach, gdzie zależy nam na możliwości przestawiania różnych elementów.

Pomimo ich uniwersalności i praktyczności w zastosowaniu, bardzo często zdarza się, że nie do końca wiemy, jak je wykorzystać. Dlatego w takiej sytuacji najlepiej zgłosić się po pomoc i zlecić projektowanie ogrodów w Tarnowskich Górach. Profesjonalista zaprojektuje ogród, który będzie idealną strefą relaksu.

Dodaj komentarz