Klimatyzacja – jak wybrać najlepszą?

Klimatyzacja do mieszkania jest świetnym sposobem na rozwiązanie problemu z nagrzewającymi się wnętrzami. Dzięki niej szybko i sprawnie schłodzimy całe pomieszczenia. Jeszcze do niedawna klimatyzatory montowane były tylko w restauracjach, biurowcach czy sklepach. Dziś jest to na porządku dziennym w wielu domach czy mieszkaniach. Jak jednak wybrać najlepszą klimatyzację? Podpowiadamy.

Mobilna klimatyzacja w mieszkaniu

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest przenośna klimatyzacja do mieszkania. Urządzenie można przenosić z miejsca na miejsce i wykorzystywać do schłodzenia powietrza w dowolnym pomieszczeniu. Trzeba jednak zaznaczyć, że klimatyzator przenośny jest głośniejszy oraz mniej efektywny w porównaniu do pozostałych rodzajów urządzenia. Co więcej, wymaga również podłączenia rury harmonijkowej, odprowadzającej ciepłe powietrze na zewnątrz. Najczęściej wyprowadza się ją poza budynek przez otwarte okno. Same urządzenia osiągają moc w zakresie od 2 do 4 kW. Jest to dobry wybór dla osób, które wolą same decydować o natężeniu oraz kierunku chłodnego powietrza.

Stacjonarna klimatyzacja do mieszkania

Możliwe jest zainstalowanie również klimatyzacji typu split. Składa się on z jednostki zewnętrznej, którą instaluje się poza budynkiem oraz z wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu. Jednostki połączone są układem sterującym oraz przewodem freonowym, który umożliwia transport czynnika chłodniczego i jego skroplin. Wewnętrzne dostępne są w kilku wersjach: ściennej, podsufitowej, kasetonowe, kanałowej oraz stojącej.

Tego typu klimatyzacja w mieszkaniu jest bardzo opłacalna pod warunkiem, gdy będziemy chłodzić pomieszczenie przez całe lato. Dzięki umiejscowieniu sprężarek poza domem w pomieszczeniu nie słuchać odgłosów związanych z ich pracą. Klimatyzacja w Opolu jest jednak cicha i nie przeszkadza nawet sąsiadom, którzy mieszkają blisko naszych okien. Specjalistyczne systemy chłodzenia w Opolu sprawiają, że komfort ich użytkowników znacząco się podwyższa.

Dodaj komentarz