Kanałówka – o czym mowa w praktyce?

Na pewno dentysta to lekarz, do którego niechętnie się wybieramy. Niestety czasami trzeba. U niektórych osób zęby bardzo często się psują, a inni nie mają większego problemu. Najgorsze co można zrobić, to zaniedbać sobie zęby. Wówczas może dojść do poważniejszych zabiegów. Takim zabiegiem jest kanałówka. Co należy o niej wiedzieć? Pora to sprawdzić.

Czy kanałówka boli?

Kanałówka już na pierwszy rzut oka nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Co to takiego? Leczenie kanałowe jest leczeniem zębów, których miazga została uszkodzona i to nieodwracalnie. Kanałówka polega na usunięciu z zęba tkanek, które zostały uszkodzone chorobowo, a później zabezpieczana jest przestrzeń poprzez wypełnienie odpowiednim materiałem.

Kanałówka na pewno jest wykonywana pod odpowiednim znieczuleniem, a więc nie trzeba obawiać się o ból. Można powiedzieć, że obecna stomatologia jest całkowicie bezbolesna. Bardzo ciekawą opcją jest znieczulenie komputerowe. Koniec ze strzykawkami, które wręcz rozpierają dziąsła.

Kto leczy wady zgryzu?

Wiele osób nie ma problemu z samym stanem zębów, a z ich równością. Niektóre wręcz mają poważne wady zgryzu. Czy z wadami zgryzu także dentysta? Nie do końca. Wówczas nie jest to stomatologia, a ortodoncja Kraków.

Ortodonta zaproponuje odpowiednie rozwiązane. Najczęściej jest to po prostu aparat ortodontyczny. Rodzajów aparatów ortodontycznych jest naprawdę sporo. Najpopularniejszym jest jednak aparat stały. Niekoniecznie trzeba się decydować na założenie aparatu na górę oraz na dół zębów. Czasami nawet nie ma takiej potrzeby. Należy mieć tego świadomość.

Warto mieć zaufanie do swojego stomatologa oraz ortodonty. Dzięki temu ma się pewność, że podejmowane leczenie przyniesie oczekiwane skutki. Oczywiście ułatwia to także stosowanie się do wszelkich zaleceń specjalisty. Tego można być pewnym. W wizytach u stomatologa, czy też u ortodonty bardzo ważna jest regularność. Odwiedzanie tych specjalistów kontrolnie raz na pół roku na pewno nie jest przesadą.

Dodaj komentarz