Jaka może być przyczyna nocnych bólów stawów?

Nocne bóle stawów są bardzo uciążliwą dolegliwością, która występuje głównie u kobiet, chociaż zdarzają się również mężczyźni cierpiący z tego powodu. Nieprzespane noce spowodowane bólami stawów są często przyczyną bezsenności. Jaka może być ich przyczyna? Jak z nimi walczyć? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Przyczyny nocnych bólów stawowych

Zastanawiasz się, dlaczego ból stawów nasila się w nocy? Przyczyny należy szukać w Twoich codziennych czynnościach. Przyjrzyj się temu, jak się odżywiasz, jak spędzasz dzień, czy masz dużo ruchu i aktywności fizycznej, czy dużo się stresujesz. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na Twoje stawy.

Jedzenie

Żeby uniknąć nocnych bólów stawów, musisz wyeliminować z diety produkty wysoko przetworzone. Produkty te mogą spowodować infekcję, poprzez dostanie się do Twojego ciała czynników, które osłabiają Twój układ odpornościowy i powodują, że w organizmie gromadzą się toksyny.

Aktywność fizyczna w ciągu dnia

Jeśli spędzasz dnie bardzo intensywnie, ciągle będąc w ruchu i podnosząc różne przedmioty, również możesz mieć problem z nocnymi bólami stawów. Wszystko przez to, że w ciągu dnia Twoje stawy są rozgrzane, a w nocy przechodzą do stanu spoczynku. Nawet jeśli w ciągu dnia, podczas aktywności nie odczujesz bólu, to stawy dają o sobie znać w nocy.

Siedzący tryb życia

Osoby prowadzące wyłącznie siedzący tryb życia nie są wcale chronione przed nocnymi bólami stawów. Dzieje się tak dlatego, że stawy, które cały dzień są w bezruchu, sztywnieją. Nocne bóle zesztywniałych stawów mogą być nie do zniesienia.

Codzienny stres

Powszechnie wiadomo, że długotrwały stres niekorzystnie wpływa na organizm człowieka. Podniesiony poziom kortyzolu we krwi, czyli hormonu stresu, także ma wpływ na Twoje nocne bóle stawowe.

Jak zredukować mocne bóle stawów?

Najlepszą metodą na złagodzenie tej uciążliwej dolegliwości jest zastosowanie odpowiedniej diety. Jak to wygląda w praktyce? Warto wypijać dziennie filiżankę herbaty imbirowej, która korzystnie działa nie tylko na stawy, lecz także chrząstkę stawową. Oczywiście produkty przetworzone spożywaj w mocno ograniczonych ilościach, a najlepiej w ogóle. Zastąp je świeżymi owocami, takimi jak ananas, cytryna, grejpfrut, śliwki, wiśnie oraz świeżymi warzywami: karczochy, pomidory, papryka, marchew, imbir i czosnek. Wzbogać swoją dietę o łososia, pstrąga, awokado, żelatynę, migdały oraz orzechy laskowe. Dodatkowo dobrym sposobem na redukcję nocnych bólów stawowych jest odpowiednia suplementacja. Idealnym rozwiązaniem może być także suplement na stawy Flexin500, o którym więcej można przeczytać tutaj.

Rozciąganie stawów

Pamiętaj również, że rozciąganie stawów może mieć bardzo duży wpływ na redukcję nocnych bóli stawów. Jeśli cierpisz z powodu bólu w kolanach, możesz wykonywać ćwiczenia rozciągające nogi, a na bóle w rękach polecane są robótki ręczne. Takie ćwiczenia nie pozwolą Twoim stawom zesztywnieć i dzięki nim Twoje samopoczucie po kilku dniach powinno się poprawić.

Dodaj komentarz