Jak wybrać odpowiednie płytki ceramiczne?

We właściwy sposób zaprojektowane pomieszczenia użytkowe to gwarancja większego komfortu na co dzień. Dużą rolę mogą odgrywać na przykład płytki ceramiczne, jeżeli chcemy wykończyć łazienkę albo kuchnię lub taras. Trzeba wtedy wybrać odpowiedni typ płytek, zwracając uwagę na właściwości techniczne, wygląd i rozmiar.

Czy wybór płytek ceramicznych to będzie trudne zadanie?

Wybieranie takich produktów może być czynnością prostą lub skomplikowaną. Wszystko zależy od tego, czy już wcześniej realizowaliśmy takie zakupy i czy mniej więcej orientujemy się w materiałach budowlanych, ale również ogólnie pojętej estetyce. Gdy chcemy kupić na przykład płytki ceramiczne Iris, to będąc amatorami, możemy mieć problem, ponieważ występuje wiele rodzajów, które będą miały różne właściwości i przeznaczenie. O czym więc trzeba pamiętać?

Kluczowe dla konsumenta jest stosowanie takich produktów, które będą dedykowane dla konkretnej przestrzeni, w której mają być używane. Inne będą stosowane w łazience i w kuchni, a inne na przykład na tarasie lub w pomieszczeniu użytkowym. Trzeba więc zwrócić uwagę na parametry techniczne. Kluczowa będzie odporność na ścieranie, na wodę, na plamy, czy na działanie chemikaliów. Dobrze, aby płytki miały właściwości antypoślizgowe, jeśli będą stosowane w miejscach narażonych na wilgoć, np. łazienka, czy basen.

Przy wyborze płytek zwróćmy uwagę na wygląd

Poza kwestiami technicznymi bardzo ważne będą także zagadnienia wizerunkowe. W końcu łazienka lub kuchnia to mają być przestrzenie, w których chcemy się czuć komfortowo, a nasz wzrok nie może być drażniony przez jakieś jaskrawe kolory lub dziwne wzory. Dlatego, wybierając płytki gresowe Iris, musimy zwrócić uwagę na barwę i fakturę tak, aby dobrze one komponowały się z aranżacją całego wnętrza.

Istotny będzie także rozmiar. Naczelna zasada mówi tu, że wybierając płytki do konkretnego wnętrza, trzeba uwzględnić jego wielkość. Kluczowe są proporcje. W małym pomieszczeniu nie możemy przecież stosować wielkich płytek, które z kolei mogą się sprawdzić na podłodze przestronnego tarasu.

Dodaj komentarz