Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne to zazwyczaj inwestycja na lata. Z tego powodu, podczas ich wyboru, warto zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów uwzględniających przede wszystkim parametry techniczne, ponieważ to od nich uzależnione jest bezpieczeństwo i właściwa izolacja cieplna tych elementów. Dla wielu inwestorów ważne są również aspekty związane z estetyką skrzydeł. Jak wybrać dobre drzwi zewnętrzne? Podpowiadamy. 

Drzwi zewnętrzne — materiał

Inwestorzy chętnie wybierają drzwi zewnętrzne Wiśniowski. W Gdańsku i wielu innych miejscowościach dostępne są one zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Modele od tego producenta wykonane są ze stali, a więc materiału, który łączy w sobie najwyższą jakość z estetyką. Sprawdzą się one zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach usługowych, ale i w miejscach intensywnie użytkowanych — w magazynach czy halach przemysłowych.

Wersje stalowe charakteryzują się nie tylko trwałością, ale także wysoką estetyką. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej, dzięki czemu łatwo można dopasować je do aranżacji każdego obiektu. Niektórzy inwestorzy z kolei stawiają na modele wykonane z drewna lub płyty MDF. Te pierwsze choć są trwałe, wymagają regularnej konserwacji. Drugie zaś zazwyczaj muszą być po kilku latach użytkowania zmienione.

Drzwi zewnętrzne — parametry techniczne

Wybierając drzwi aluminiowe zewnętrzne w Gdańsku, należy szczególną uwagę zwrócić na parametry techniczne takich skrzydeł. Mowa tutaj o ich izolacyjności cieplnej oznaczonej współczynnikiem przenikania ciepła U. Jego wartość nie może przekraczać 1,3 W/m2*K. Jeśli parametr ten kształtuje się na wyższym poziomie, więcej ciepła ucieka z wnętrza.

Ważne jest również zabezpieczenie antywłamaniowe drzwi zewnętrznych, zwłaszcza jeżeli mają być zamontowane w domu jednorodzinnym lub obiekcie przemysłowym. Obecnie dostępne na rynku modele oznaczane są klasą antywłamaniowości od RC1 do RC6, gdzie im wyższa wartość, tym lepsze zabezpieczenie wnętrza przed wtargnięciem złodziei.

Dodaj komentarz