Jak dobrać zamek do drzwi?

Zakup nowego zamka do drzwi z początku może się wydawać banalnym zadaniem, niekiedy jednak staje się bardzo poważnym problemem, który powoduje iż ciężko jest dokonać wyboru. Dzisiejszy rynek ze wskazaniem na zamki do drzwi oferuje nam tak rozmaite modele, że ciężko jest się w tym wszystkim połapać, dlatego też warto wiedzieć nieco więcej na ich temat zanim udamy się do sklepu. Najważniejszą rzeczą, o której powinniśmy bezwzględnie pamiętać wybierając zamek to zwracanie uwagi czy posiada on odpowiednie atesty i licencje mówiące o jego jakości i bezpieczeństwie jakie będzie nam zapewniał każdego dnia.

Dlaczego warto wybrać zamek antywłamaniowy?

Zanim udamy się do sklepu w celu zakupu, warto poszerzyć nieco swoje rozeznanie w kwestii rodzajów zamków. Patrząc na fakt, iż zazwyczaj szukamy zamka który zapewni nam maksymalną ochronę, w takim wypadku godnym polecenia będzie zamek antywłamaniowy do drzwi, który zminimalizuje ryzyko włamania przez niechcianą osobę. Ze statystyk wynika jednoznacznie, że siłowe niszczenie zamka jest najczęstszą stosowaną metodą, aby w tym celu mieć poczucie bezpieczeństwa warto zdecydować się na zamek antywłamaniowy do drzwi, lecz podczas jego wyboru należy pamiętać o kilku kwestiach. Za każdym razem pamiętajmy, że dobry zamek powinien posiadać odpowiedni certyfikat, który daje nam gwarancję jakości oraz niezawodności w warunkach praktycznych. Warto również profesjonalnie go wmontować z pomocą https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Oczywiście musimy być przygotowani na odpowiednią cenę związaną z jakością wybranego przez nas przedmiotu, jednak zazwyczaj oscyluje ona w okolicach kilkuset złotych. Należy także dodać, iż certyfikatu znajdujące się na opakowaniu wydawane są przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej, która od lat prowadzi dokładne badania nad jakością sprzedawanych zamków, dlatego jeżeli wybrany przez nas zamek posiada certyfikat możemy być naprawdę spokojni o swoje bezpieczeństwo.

Zamek antywłamaniowy i jego rodzaje

Wydawać by się mogło, iż zamek antywłamaniowy nie sprawi nam większych problemów z wyborem, otóż nic mylnego gdyż zamki tego typu są podzielone na trzy kategorie. Pierwszą z nich stanowią zamki wpuszczane, które są montowane wewnątrz drzwi, kolejną grupę stanowią równie popularne zamki wierzchnie nazywane także zewnętrznymi, które montuje się bezpośrednio na drzwiach. Do naszych usług są też w gotowości zamki wielopunktowe posiadające kompatybilnych aż kilka bolców, które znacznie lepiej zabezpieczają nasze drzwi w porównaniu do jednego zatrzasku. Co ciekawe nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego rodzaju, gdyż większość z drzwi może mieć zamontowanych aż kilka zamków. Oczywiście zależy to od typu drzwi, jednak specjaliści zdecydowanie zachęcają, aby zamki w naszych drzwiach były wspierane przez dodatkowe zamki. Tak więc jednocześnie możemy posiadać na przykład zamek wpuszczany oraz jako zamek alternatywny wierzchni, co znacznie zabezpieczy nasze mieszkanie, a nam da jakże ważne poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowanie nie ma co czekać oraz zwlekać z wymianą zamka, który jest pierwszym i ostatnim elementem chroniącym nasz przed nieproszonymi gośćmi.

Dodaj komentarz