Jak dobrać kolczyki do kreacji wieczorowej?

Eleganckie stylizacje wieczorowe bez wątpienia wymagają starannego dopracowania wszystkich szczegółów. Nietrudno bowiem zepsuć efekt nawet najpiękniejszej kreacji, jeżeli dodamy do niej nieodpowiednią biżuterię. Jakie są więc zasady doboru biżuterii do sukienki? Czy zdecydować się na srebrne kolczyki czy złote?

W tym przypadku należy kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Oznacza to, że Panie które zdecydowały się na bogato zdobione kreacje powinny wybrać delikatne kolczyki, które będą jedynie subtelnym dodatkiem. Sukienki, które zwłaszcza przy dekolcie mają dużo ozdób, szczególnie cyrkonii, kolorowych kamieni czy też cekinów zdecydowanie powinny wybrać małe i dyskretne kolczyki, najlepiej przylegające do uszu kolczyki typu sztyft. Duże i wyraziste ozdoby w tej sytuacji sprawiałyby wrażenie nadmiernego przepychu, ocierając się niestety o kicz.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sukienek koronkowych, których faktura materiału już sama w sobie jest wystarczająco strojna. Sukienki proste, skromne, jednokolorowe, o gładkiej fakturze dają nam większe pole wyboru kolczyków, które mogą tu być naprawdę bogate i okazałe. Wówczas to sukienka staje się tłem do wyeksponowania kolczyków,  jednocześnie zyskując dzięki takiemu połączeniu. W tym wypadku śmiało możemy postawić na duże kolczyki, z licznymi kryształkami, cyrkoniami bądź kolorowymi kamieniami. Dobrze będą wyglądały długie kolczyki czy też pokaźne koła.

Jak zestawić ze sobą kolor sukienki z kolorem biżuterii?

W kwestii doboru koloru kolczyków do koloru sukienki kierujemy się zasadą ciepłych i zimnych barw. Jeżeli nasza sukienka jest w ciepłych kolorach a właściwie w ciepłych ich odcieniach bo jak wiadomo np. zieleń może być zarówno w odcieniu ciepłym jak i zimnym, to wówczas wybieramy do niej złote kolczyki. Jeśli kreacja jest w zimnym odcieniu, np. granatowa, fioletowa, różowa to zdecydujmy się na srebrną biżuterię. Są oczywiście kolory bazowe jak biel i czerń, które świetnie wyglądają zarówno w towarzystwie złota jak i srebra. W przypadku kolczyków z kolorowymi kamieniami ich barwa może być zbliżona do koloru sukienki jak i kontrastująca z nią, tutaj wybór należy do nas.

Nie zapominajmy o fryzurze!

Dobierając odpowiednie kolczyki do kreacji wieczorowej nie można zapominać o fryzurze, którą w pierwszej kolejności dostosowujemy do kroju sukienki a szczególnie do jej dekoltu. Panie o długich włosach decydujące się na ich rozpuszczenie, szczególnie w formie burzy loków powinny odłożyć na bok wszelkie koła i długie wiszące kolczyki. Tutaj najlepiej sprawdza się małe kolczyki przylegające do uszu a jeśli wiszące to nie niewielkie i krótkie. Nieco większą biżuterię możemy wybrać jeśli z założenia włosy rozpuszczone mają być gładko zaczesane za uszy. Największy wybór kolczyków mają Panie, które zdecydują się na spięcie włosów w formie koków, warkoczy czy eleganckich wersji kucyka. Całkowicie odsłonięta twarz pozwala dobrać duże koła czy też długie wiszące kolczyki, które pięknie eksponują i wydłużają szyję.

Dodaj komentarz