Implanty zębowe – co warto wiedzieć?

Implanty są doskonałym sposobem uzupełnienia brakujących zębów, ale należy pamiętać, że wymagają one poważnego zabiegu. Musi być on przeprowadzony przez profesjonalnego lekarza stomatologa. 

Implanty zębowe – dlaczego zyskują na popularności?

Implanty zębowe w Łodzi stanowią popularny i skuteczny sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Są to małe wkłady, które umieszcza się chirurgicznie w kości szczęki. Mają one zastępować naturalny korzeń zęba. Implanty są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą na stałe uzupełnić braki w uzębieniu, ponieważ przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać w jamie ustnej pacjenta całe jego życie. Implanty mogą być użyte do zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów. Mają kilka zalet w porównaniu z innymi metodami uzupełniania zębów. W przeciwieństwie do mostów lub protez, implanty nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów. Pomagają również zachować kości szczęki, zapobiegając ich zniszczeniu po utracie zęba. Implanty wszczepione w sposób profesjonalny są komfortowe w użytkowaniu, wyglądając jak naturalne zęby.

Protetyka stomatologiczna – czym się zajmuje?

Protetyka stomatologiczna w Łodzi stanowi dziedzinę stomatologii, która zajmuje się przywracaniem funkcji i wyglądu zębów. Polega na zastosowaniu materiałów sztucznych w celu uzupełnienia brakujących zębów lub naprawy uszkodzonych lub zniszczonych zębów. Protetyka stomatologiczna może być stosowana w celu przywrócenia zdolności żucia, a także swobody mówienia i uśmiechania się. Do najczęściej stosowanych rodzajów protez dentystycznych należą korony, mosty, protezy, implanty i licówki. Korony służą do pokrycia uszkodzonego zęba i chronią go przed dalszymi uszkodzeniami. Mosty zastępują brakujące zęby i wypełniają luki między nimi. Protezy to ruchome uzupełnienia zębów. Implanty są sztucznymi zębami, które są chirurgicznie wszczepiane w kość szczęki. Inny sposób na poprawę wyglądu uśmiechu to licówki. Stanowią one bardzo cienkie powłoki, które nakłada się na przednią część zębów, aby poprawić ich wygląd. Protetyka stomatologiczna znacząco poprawia jakość życia danej osoby, przywracając jej zdolność do jedzenia, mówienia i uśmiechania się, a także dodając pewności siebie.

Dodaj komentarz