HIFU – jakie są wskazania do zabiegu?

Medycyna estetyczna staje się bardzo popularna, gdyż coraz więcej osób marzy o tym, by wyglądać pięknie i młodo. Przybywa zwłaszcza zwolenników zabiegów bez skalpela. Lifting twarzy bez skalpela, czyli HIFU święci triumfy w gabinetach medycyny estetycznej. Jakie są wskazania do zabiegu?

Wskazania do HIFU

Zabiegi HIFU w Krakowie to zabiegi, które pozwalają ujędrnić skórę twarzy i szyi, bez konieczności używania skalpela. To zabieg, który wykorzystuje działania fal ultradźwiękowych. Wnikając w głębokie warstwy skóry, powoduje mikrouszkodzenia tkanek skórnych. Tym samym, zmusza tkanki do regeneracji i produkowania nowych włókien kolagenowych. Te z kolei powodują ujędrnienie skóry wierzchniej.

Zabieg HIFU ma więc działanie liftingujące. Wykonuje się go najczęściej na skórze twarzy, szyi i podbródka. Wykonywany jest również na ramionach, brzuchu czy pośladkach. Wskazaniem do zabiegu jest mało jędrna skóra. Na HIFU decydują się osoby, które chcą spłycić zmarszczki, zmniejszyć widoczność rozszerzających się porów, podnieść kąciki oczu, zlikwidować rozstępy czy poprawić owal twarzy. Usunięcie blizn, przebarwień i wymodelowanie sylwetki to kolejne wskazania do zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Zabieg HIFU, tak jak każdy zabieg ma swoje przeciwwskazania. Wykonując go w profesjonalnych salonach, np. Instytut Kosmetologi w Krakowie, należy powiedzieć kosmetologowi o wszystkich swoich schorzeniach, by móc bezpiecznie przystąpić do zabiegu. Do przeciwwskazań zaliczają się schorzenia neurologiczne, choroby serca, rozrusznik serca, dermatoza, nowotwory, choroby autoimmunologiczne czy niewyrównana cukrzyca. Przeciwwskazaniem są także zmiany skórne, stany zapalne wirusowe, grzybicze, trądzik, opryszczka czy otwarte rany. Zabieg nie może być wykonywany u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Zabieg HIFU nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest poprzedzony konsultacją lekarską. Podczas niej lekarz przeprowadza wywiad, sprawdza czy nie ma przeciwwskazań i ustala ilość zabiegów, potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu.

Dodaj komentarz