Gorsety ortopedyczne – jak długo należy je nosić?

Większość mniejszych oraz większych wad postawy można zniwelować nosząc gorsety ortopedyczne. Wystarczy stosować się do zaleceń lekarza oraz fizjoterapeuty, aby uzyskać pełne efekty pozytywne dla zdrowia.

Jak gorsety ortopedyczne korygują wady postawy u dzieci?

Gorsety ortopedyczne są szczególnie pomocne, jeżeli chodzi o korekcję wad postawy u dzieci i nastolatków, które znajdują się nadal w fazie wzrostu. Kręgosłup jest u nich nadal plastyczny i może podlegać wielu zmianom, także tym pozytywnym. Zazwyczaj zalecane jest, aby gorset ortopedyczny nosić w zasadzie non stop, praktycznie przez 22 godziny.

Gorsety korekcyjne są w stanie zadziałać tylko wtedy, gdy są regularnie, sumiennie noszone. Trzeba jedynie robić przerwę na higienę oraz ćwiczenia rehabilitacyjne, a w pozostałych okresach doby mieć je na sobie. Wtedy można będzie zobaczyć wyraźną różnicę w niwelowaniu wad postawy.

Jak nosić gorsety ortopedyczne po urazach kręgosłupa?

Usztywnienie kręgosłupa po urazie powinno być ściśle określone przez lekarza ortopedę oraz fizjoterapeutę. Trzeba wykonać badania oraz sprawdzić stan kręgosłupa w celu wybrania najlepszej opcji leczenia oraz rehabilitacji. Gorsety ortopedyczne w tym przypadku mają za zadanie ograniczyć ruchomość kręgosłupa w różnych płaszczyznach.

Gdy po urazie kręgosłupa pojawia się ból, również gorset okazuje się bardzo pomocy. Ogranicza nacisk na problematyczne miejsca. Trzeba tutaj jednak zachować rozwagę, aby nie przyzwyczaić się zbytnio do uczucia zapewnianego przez gorsety ortopedyczne. Można stosować je jedynie czasowo, a nie przez cały czas.

Czy gorsety ortopedyczne można stosować profilaktycznie?

Gdy dojdzie do przeciążenia kręgosłupa np. w wyniku uprawiania sportu czy pracy fizycznej, można założyć gorset w celu odciążenia kręgosłupa. Pozwoli mu się wtedy odpocząć i we właściwy sposób zregenerować. Gorsety ortopedyczne są w tym przypadku niezastąpione.

Stosując gorsety korekcyjne zgodnie z zaleceniami można uzyskać pełną satysfakcję z tego, jak będą wpływały na stan kręgosłupa. Odczucia bólowe znikną.

Dodaj komentarz