Gdzie wykorzystuje się etykiety matowe?

Dobrze zaprojektowane i wykonane etykiety znajdują zastosowanie nie tylko jako oznakowanie produktów. Są również potrzebne do opisywania półek w sklepach i magazynach. W takich miejscach sprawdzi się zupełnie coś innego niż na produktach – szczególnie polecane są etykiety matowe.

Etykiety matowe, zwane też termotransferowymi wykonane są z papieru mat i drukowane w technologii, która ułatwia odczytywanie kodów kreskowych przez skanery. Na pierwszy rzut oka etykiety sprawiają wrażenie, jakby były wykonane ze zwykłego papieru. W rzeczywistości jednak mają zdecydowanie większą jakość, trwałość oraz odporność na uszkodzenia.

Zastosowanie etykiet matowych

Mocne i trwałe etykiety matowe wykorzystywane są do oznaczania półek oraz regałów magazynowych. Można je również wykorzystywać do oznaczania produktów – mają dobrą przyczepność do różnych powierzchni, nie niszczą się pod wpływem wilgoci czy niskich temperatur. Z powodzeniem można je stosować nawet w chłodniach czy urządzeniach chłodzących. Dużym atutem etykiet matowych jest możliwość zamieszczania na nich dodatkowych informacji – można je stemplować datownikiem, przybijać pieczątki, pisać po nich markerem i długopisem. Na matowej powierzchni tusz nie rozmazuje się tak, jak ma to miejsce w przypadku etykiet błyszczących.

Postaw na fachowe wykonanie

Aby etykiety spełniały swoje zadanie, były wygodne w użytkowaniu, funkcjonalne i niezawodne, warto zamawiać je w profesjonalnych drukarniach, specjalizujących się w tworzeniu różnego rodzaju etykiet. Firma Randi to solidny i sprawdzony wykonawca, oferujący kompleksowe usługi tworzenia etykiet – od indywidualnego projektu po wykonanie z dbałością o najdrobniejsze detale. W dobrej jakości etykiety warto inwestować – szukanie oszczędności na materiałach drukowanych zawsze odbywa się kosztem ich jakości.

Dodaj komentarz