Garnitury – jak je nosić, by wyglądać jeszcze lepiej?

Na dobrze skrojone garnitury zawsze będzie popyt. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy mężczyzna we właściwie dopasowanym garniturze wygląda fenomenalnie. No właśnie – dobrze dopasowanym, ponieważ jeśli nasz strój będzie zbyt duży lub zbyt mały, niestety cały efekt zniknie. Dzisiaj jednak, na potrzeby tego artykułu, załóżmy, że garnitur jest dobrze spasowany, wygodny i nie krępuje ruchów. Co w takim wypadku możemy zrobić, by jeszcze bardziej podkręcić nasz elegancki wygląd? Jest na to wiele sposobów – buty do garnituru, ciekawy krawat czy poszetka to tylko jedne z nich. Co jeszcze możemy zastosować, żeby garnitur wyglądał na nas rewelacyjnie? Zapraszamy do lektury!

Piękne garnitury to nie wszystko – pamiętaj o dodatkach!

Męskie garnitury to jedne z najpopularniejszych rodzajów ubioru. W dużej mierze nie mamy potrzeby aż tak eleganckiej, codziennej stylizacji, jednak przynajmniej dwa garnitury to must-have każdego mężczyzny. Kiedy wybieramy się na jakąś elegancką uroczystość, typu studniówka czy wesele, możemy mieć pewność, że każdy założy garnitur. Czy są więc jakieś sposoby na to, by wyróżnić się z tłumu? Oczywiście! Są to odpowiednie dodatki, które sprawią, że będziemy wyglądali jeszcze lepiej! Co to może być?

 

Krawat a garnitury

Ten punkt wydaje się oczywisty – krawat to coś, co wręcz nieodzownie kojarzy się z garniturem. Oczywiście możemy postawić na niego w bardziej codziennych stylizacjach, jednak wtedy lepiej jest wybrać mniej formalny krawat, chociażby typu knit. Jeśli mówimy o bardziej formalnych stylizacjach, lepiej jest postawić na najbardziej eleganckie materiały, takie jak chociażby jedwab czy kaszmir.

Przy wyborze krawata należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze – nie możemy zawiązać go zbyt luźno i nie może być zbyt długi. Krawat powinien sięgać nam mniej więcej do połowy sprzączki paska od spodni. Jeśli przekracza tę granicę, oznacza to, że albo jest źle zawiązany, albo po prostu jest zbyt długi. Jeśli sięga wyżej – jest zbyt krótki. Po drugie: przy wyborze koloru krawata panuje pewna dowolność, warto jednak zestawić ze sobą podobne kolory dodatków, co nada nam bardziej świadomego wizerunku.

 

Poszetka

Czym jest poszetka? To jednolita bądź kolorowa chusta, którą wkładamy do brustaszy. Chwila, chwila – czy przypadkiem nie do butonierki? Otóż nie – zewnętrzna kieszeń marynarki nazywa się brustasza, natomiast butonierka to niewielka dziurka na jej klapie. Tradycyjnie w butonierce można umieścić jakiś kwiat, tak jak często można zaobserwować w wypadku panów młodych na weselach. Jeśli zdecydujemy się na poszetkę, pamiętajmy o tym, by tematycznie była związana z krawatem, jednak nie może być taka sama! Buty do garnituru i pasek od spodni powinny być wykonane z dokładnie takiej samej skóry, ta zasada nie obowiązuje jednak przy poszetkach.

 

Zegarek

Piękny, elegancki zegarek to podobnie jak garnitur wizytówka mężczyzny. Przyda nam się on zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się na rozmowę o pracę – nie dość, że bardzo dobrze uzupełni naszą stylizację, to dodatkowo sprawimy wrażenie punktualnych i kompetentnych osób. Jeśli zegarek jest na skórzanym pasku – co zazwyczaj najlepiej będzie pasowało do garnituru ze względu na elegancki wygląd – powinniśmy dopasować go do innych skórzanych elementów stylizacji. Buty do garnituru i pasek powinny być w tym samym kolorze oraz mieć tę samą fakturę.

 

Nie dodatek, ale kropka nad „i”, czyli buty do garnituru

Buty do garnituru to jeden z najważniejszych elementów naszej stylizacji. Coraz częściej spotyka się osoby, które łączą eleganckie garnitury i casualowe buty – niektórzy uważają to za gigantyczne modowe faux-pas, inni natomiast twierdzą, że takie rozwiązanie jest dopuszczalne w niektórych sytuacjach, jednak im bardziej formalna okazja, tym bardziej nasze buty powinny korespondować z powagą sytuacji. Najbezpieczniejszym wyjściem będą klasyczne oksfordy lub derby, oczywiście dopasowane kolorystycznie do innych skórzanych elementów ubioru. Podczas sytuacji, które będą wymagały mniej eleganckiego looku, możemy postawić na sztyblety.

Dodaj komentarz