Frezarka do betonu – jak wybrać najlepszą?

Wszelkie prace związane ze szlifowaniem powierzchni betonowych wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi. Przede wszystkim takich, które bez trudu poradzą sobie z bardzo twardą i wymagającą powierzchnią. Zobacz, co warto wiedzieć podczas zakupu frezarki do betonu.

Prędkość obrotowa szlifierki

Dobra frezarka do betonu w Zabrzu charakteryzuje się wysoką prędkością obrotową. To pozwala lepiej i szybciej wykonać niezbędne czynności. Należy jednak mieć na uwadze, że wybrane gatunki betonu mogą wiązać się z koniecznością zakupu urządzeń pracujących na mniejszych obrotach. Wszystko zależy od specyfikacji surowca, który będzie podlegał obróbce. Na rynku spotkać można różne urządzenia. Ich dobór powinien być dopasowany do rodzaju betonu, ale i oczekiwanych efektów.

Zabezpieczenie przeciwpyłowe

Jego celem, jak zresztą sama nazwa sugeruje, jest zatrzymanie pyłu i kurzu, które wznoszą się do góry podczas pracy z betonem, a następnie osiadają na elementach urządzenia. Wnikając w jego szczeliny, mogą przyczynić się do krótszej żywotności sprzętu. Mogą też przenikać do układu oddechowego. W trosce o własne zdrowie należy stosować maski przeciwpyłowe.

Podstawowe rodzaje szlifierek do betonu

Jednym z najczęściej spotykanych typów urządzeń jest szlifierka kątowa. Jest zaprojektowana w taki sposób, aby przy jej użyciu można było łatwo ciąć betonową płaszczyznę. Innym typem sprzętu jest szlifierka diamentowa, która służy do szlifowania, wygładzania i polerowania posadzki. Z kolei szlifierka planetarna ma za zadanie odnowić betonową powierzchnię i pozbyć się starych powłok, na przykład lakieru, żywicy czy farby. Idealnie sprawdza się jako urządzenie do polerowania betonu. Wykonana przy jej zastosowaniu praca daje owoce w postaci idealnie gładkiej i płaskiej powierzchni. W sklepach dostać można również szlifierkę oscylacyjną, którą zadaniem jest obróbka ścian wykonanych z betonu. Dzięki ruchowi wahadłowemu wykańczana płaszczyzna jest idealnie gładka.

Dodaj komentarz