Domy drewniane – poznaj ich 3 najważniejsze cechy

Drewniane domy zyskują coraz więcej zwolenników. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu posiadają one szereg zalet, dzięki którym robią się coraz popularniejsze. Szybki czas realizacji jest głównym czynnikiem, który wpływa na wzrost zainteresowania tego rodzaju budowami. Jakie są inne cechy, o  których warto wiedzieć?  Podpowiadamy. 

Dom drewniany, a czas realizacji

Głównym czynnikiem, dzięki któremu domy drewniane stały się tak popularne, jest to, że buduje się je znacznie szybciej niż nieruchomości z innych materiałów. Jeśli mieszkamy w województwie Małopolskim, a naszą uwagę przykuły domy drewniane w Krakowie, to z pewnością wiemy, że czas ich realizacji był krótszy.

Na czas realizacji ma wpływ kilka czynników. Należy do nich między innymi fakt, że nie musimy samodzielnie wylewać fundamentów oraz wykonywać skomplikowanych prac wykończeniowych. Murowany dom zazwyczaj wymaga przygotowania specjalnych materiałów, których nie możemy zdobyć od ręki. Dom z drewna jest tego przeciwieństwem i pozwala nam na budowanie z materiałów konstrukcyjnych oraz izolacyjnych, które dostępne są od ręki. To również skraca czas realizacji projektu. Są idealnym rozwiązaniem w momencie, gdy ekologia nie jest nam obca i chcemy przyczynić się do zrównoważonego rozwoju środowiska.

Dom drewniany i mniejszy koszt

Nie ulega wątpliwości, że drewniane domy są znacznie tańsze. Może okazać się, że wydatki są nawet kilka razy mniejsze, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku konstrukcji murowanych. Z pewnością mniejsze koszty to element, który przyciąga i poszerza grono miłośników drewnianych domów.

Aranżacja domów drewnianych

To kolejna cecha, która ma wpływ na to, że coraz chętniej wybieramy drewniane rozwiązania. Taki rodzaj budownictwa sam w sobie jest idealną aranżacją, która nie potrzebuje zbyt wielu dodatków. Domy drewniane prezentują się pięknie i można je usadowić w każdym krajobrazie.

Domy szkieletowe to rozwiązania, które opracowywane były latami i stale udoskonalane.

 

Dodaj komentarz