Docieplenia – jak wybrać skuteczną firmę?

Nie da się ukryć faktu, że ceny energii coraz bardziej idą w górę co zdecydowanie wpływa na portfele obywateli Polski. Nic dzwinego, że coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. Wiele z nich jest w stanie zniwelować koszty energii o całkiem pokaźne sumy. Nie mniej jednak tradycyjne docieplenia ścian również są ważne. Na ogół wydaje się, że wystarczy pokryć ścianę styropianem, odpowiednio zagruntować i to wszystko. W praktyce jest to jednak bardziej skomplikowany proces, który wymaga wiele doświadczenia.

Docieplanie ścian – O czym warto pamiętać wybierając skuteczną firmę?

Wielu osobom wydaje się, że docieplenia w Gnieźnie to prosta sprawa. Proces ten jednak jest bardziej skomplikowany niż się wydaje i największą role grają w nim odpowiednie wykonanie i jakość użytych materiałów. System dociepleń opiera się na przyłączeniu do ściany materiału izolacyjnego. Można tutaj wybierać pomiędzy wełną mineralną lub też popularnym styropianem. Materiał izolacyjny jest następnie doklejany przy pomocy specjalnego specyfiku, przeznaczonego właśnie do dociepleń. Warto mieć na uwadze, że wiele firm budowlanych wykonujących docieplenia, korzysta z kołków mocujących. Ma to za zadanie zapewnić większą pewność tego, że konstrukcja spełni swoje przeznaczenie. Jeżeli materiał izolujący został już osadzony, kolejnym etapem będzie założenie tak zwanej warstwy zbrojeniowej. Tutaj w grę wchodzi ten sam, wcześniej wspominany klej w połączeniu z siatką. Może być ona wykonana z włókna szklanego. Kolejnym procesem jest gruntowanie i tynkowanie.

Czy to wszystko jeżeli chodzi o docieplanie?

Docieplanie wymaga wykorzystania dobrej jakości materiałów budowlanych i dużej wiedzy budowlanej. Dobrane produkty do ociepleń muszą wykazywać dużą odporność na warunki atmosferyczne. Nie można dopuścić do tego, aby deszcz dostał się do wnętrza ocieplenia. Jeżeli wybierze się dobre jakościowo materiały to można mieć pewność, że system dociepleń nie zniszczy się po kilku latach i będzie miał zapewnioną dobrą kondensację pary wodnej. Warto szukać zatem sprawdzonych firm jak Grinbud, który oferuje wysokiej jakości usługi budowlane w tym docieplenia i elewacje w Gnieźnie. Korzystają oni z najlepszych materiałów budowlanych co sprawia, że ich systemy dociepleń wytrzymują długie lata.

Dodaj komentarz