Dobra pomoc drogowa – czyli jaka?

Mając samochód należy liczyć się z możliwością wystąpienia usterek lub kolizji. Przemieszczając się dużo samochodem, warto mieć przy sobie wizytówkę dobrej i rzetelnej firmy świadczącej usługi pomocy drogowej. Jak znaleźć taką firmę?

Czym jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to świadczenie pomocy w sytuacjach, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku na drodze, a także w sytuacji usterki lub awarii w samochodzie. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest wezwanie firmy, która świadczy usługi autoholowania. Ważne, by firma była lokalna, wtedy pomoc drogowa w Mazowieckim zostanie udzielona sprawnie i szybko. Firma pomoże usunąć auto z jezdni i przetransportuje na najbliższy parking lub w inne miejsce wskazane przez właściciela pojazdu.

Co powinna mieć dobra firma oferująca pomoc drogową?

Wybór firmy, świadczącej usługi pomocy drogowej nie jest łatwy. Jednak ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru, jest zakres i zasięg działania. Przed wyjazdem, dobrze wiedzieć, czy firma udzieli pomocy w miejscu, do którego się wybierzemy. Firma powinna działać cały tydzień, również w święta i dni wolne od pracy. Warto wiedzieć, czy firma oprócz holowania, oferuje również samochód zastępczy. Wyjeżdżając w trasę ustalamy konkretny cel podróży. Dzięki samochodowi zastępczemu, możemy dalej kontynuować podróż. Dobrze gdyby pomoc drogowa posiadała więcej niż jeden bądź dwa takie pojazdy.

Dobrze jest, gdy firma oferująca pomoc drogową, miała własny warsztat i zatrudniała wykwalifikowanych mechaników. Wówczas mamy pewność, że wyjdziemy obronną ręką z każdej sytuacji na drodze. Wybierając firmę, koniecznie sprawdźmy więc, czy prowadzi własny warsztat, albo czy przynajmniej z jakimś współpracuje. Dobrze jest sprawdzić czy firma posiada OC na wypadek uszkodzenia pojazdu klienta w trakcie holowania.

Z usług pomocy drogowej nie korzystamy często. Jednak warto zawczasu wiedzieć do kogo zadzwonić w razie wypadku. Każdy kierowca powinien mieć wizytówkę do pomocy drogowej, by nie panikować w sytuacji kryzysowej.

Dodaj komentarz