Dlaczego warto zainwestować w żaluzje drewniane do swojego domu?

Zazwyczaj zasłania się okna, aby ograniczyć ilość światła, wpadającego do domu. Dzięki temu możemy dowolnie regulować nasłonecznienie, co jest przydatne szczególnie latem, kiedy wpada do środka dużo ciepłych promieni. Okna można zasłaniać na wiele sposób, jednakże coraz częściej stawia się na praktyczne i eleganckie żaluzje drewniane. 

Czym są żaluzje drewniane i jak je pielęgnować?

Żaluzje drewniane to rozwiązanie polecane praktycznie do każdego stylu, zwłaszcza do klasycznego, ponieważ wprowadzają dużo ciepła do wnętrza. Osłonę tworzą poziomo ułożone lamele, które wykonuje się z wielu różnych gatunków drewna. Zazwyczaj dostępne są lamele o szerokości 25 mm lub 50 mm. Lamele dowolnie się obracają, dzięki czemu możemy dokładnie kontrolować, ile światła wpada do pomieszczenia.

O każdy typ rolet trzeba dbać, a o żaluzje drewniane na Mokotowie szczególnie. Regularnie trzeba oczyszczać je z kurzu poprzez odkurzanie lub wycieranie wilgotną szmatką. Musimy uważać, aby kurz nie połączył się z wilgocią, bo w przypadku drewna grozi to trwałymi odbarwieniami.

Dlaczego warto postawić na drewniane żaluzje?

Czasem wybór rolet bywa trudny. Mamy w końcu wiele opcji, które różnią się od siebie, lecz są bardzo dobre. Żaluzje drewniane i moskitiery na Mokotowie to rozwiązanie bardzo praktyczne. Nie są one skomplikowane w pielęgnacji, a swoim wyglądem wpasują się do każdego wnętrza, nadając mu wiele ciepła. Ich największym atutem jest właśnie wygląd. Naturalne drewno prezentuje się bardzo ładnie. 

Dzięki żaluzjom drewnianym nasze pomieszczenia nie nagrzewają się tak bardzo latem, natomiast zimą zatrzymują ciepło, które ucieka przez okna. Takie żaluzje montowane w sypialni dają zaciemnienie, gwarantują przytulną atmosferę i sprawiają, że sen jest lepszy. Instalacja takich żaluzji nie jest trudna, więc można zamontować je na własną rękę. Dzięki temu będziemy w stanie poprawić wygląd nie tylko samego okna, ale całego pomieszczenia. Ich wybór jest duży, więc na pewno każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać. Żaluzje drewniane będą idealnym dopełnieniem pomieszczenia urządzonego w każdym stylu.

Dodaj komentarz