Czym są teowniki aluminiowe?

Teowniki to rodzaj aluminiowych, wytłaczanych profili wytłaczanych. Stosuje się je do budowy wszelkich elementów, od poręczy, przez wyspy kuchenne i stoliki boczne, po biurka komputerowe. Jako wytłoczka aluminiowa, nie ma wiele cech, które wyróżniają je spośród innych produktów w tej kategorii. Są to standardowe elementy konstrukcyjne.

Teowniki aluminiowe – krótka definicja

Teownik to rodzaj aluminiowego profilu wyciskanego, który powstaje w wyniku gięcia profilu materiału. Najczęściej spotykanym typem teownika jest teownik „skrzynkowy” z dwiema płaskimi powierzchniami. Jeśli chodzi o doskonałej jakości teowniki aluminiowe w Gdańsku z pewnością ich nie brakuje.

Aluminiowe teowniki mają wiele różnych zastosowań, w tym w budownictwie, transporcie i przemyśle morskim. Są one używane od dawna i nadal cieszą się popularnością ze względu na ich niewielką masę i doskonały stosunek wytrzymałości do masy w porównaniu z innymi metalami (zwłaszcza stalą).

Gdzie stosuje się teowniki aluminiowe?

Aluminiowe kształtowniki teowe są używane do budowy budynków, mostów i innych konstrukcji. Są one wykonane z wysokowytrzymałego stopu aluminium, który jest wytłaczany w kształtowniki teowe. Kształt tych profili przypominający literę T zapewnia im doskonały stosunek wytrzymałości do masy. Mogą być stosowane jako elementy konstrukcyjne lub jako elementy nośne dla innych cieńszych materiałów.

Gdzie zakupisz trwałe teowniki aluminiowe? W tym celu warto odwiedzić popularne miejsce, jakim jest hurtownia metali kolorowych w Gdańsku. W tego typu hurtowni dostać można nie tylko teowniki aluminiowe, ale i inne materiały przydatne w budownictwie i pracach wykończeniowych. Są to: blachy perforowane, ceowniki aluminiowe, pręty nierdzewne, kształtowniki aluminiowe czy taśmy aluminiowe.

Teowniki aluminiowe i ich zalety

Aluminiowe teowniki to lekki, mocny i trwały materiał, który może być wykorzystywany do wszelkiego rodzaju zastosowań. Są one powszechnie stosowane w budownictwie. Ich zaletą jest lekkość i trwałość.

Dodaj komentarz