Czym jest metoda Callana?

Dobra znajomość języków obcych jest obecnie bardzo pożądana na rynku pracy, a odpowiednia znajomość języka angielskiego to więc podstawa u wielu pracodawców i nie posiadając jej możemy mieć trudności ze znalezieniem dobrej pracy. Dlatego warto się go nauczyć. Czym jest metoda Callana i jak pomaga w nauce języków obcych?

Gdzie znajdziemy szkoły językowe używające metody Callana?

Chcąc znaleźć szkołę, w której wykorzystywana jest metoda Callana w Warszawie zdecydowanie najszybszym sposobem będzie skorzystanie z internetu. Szukanie szkoły na ślepo mogłoby zająć naprawdę wiele czasu, a precyzując z pomocą przeglądarki, że szukamy szkoły, która wykorzystuje metodę Callana, cały proces będzie znacznie prostszy.

Dobra szkoła języka w Warszawie, która wykorzystuje metodę Callana to jednak wciąż rzadkość, dlatego warto uważnie sprawdzić szkołę językową, z której usług zamierzamy korzystać z pomocą internetu. Sprawdzając szkoły, w których możliwa jest nauka języka w Warszawie metodą Callana warto przede wszystkim sprawdzić, czy dana szkoła pozwala na uzyskanie certyfikatu, który potwierdzi naszą znajomość języka.

Czym jest metoda Callana?

W szkołach bardzo często za problem lekcji języka angielskiego uznaje się to, że są one zbyt teoretyczne. Metoda Callana jest jednak tego przeciwieństwem, gdyż jej celem jest nauka przede wszystkim praktycznego języka angielskiego. Istotą metody Callana są kontrolowane dialogi, w których uczestnicy lekcji mają wykorzystywać kwestie poznane wcześniej. Ponadto wiele uwagi kładzie się na czas mówienia.

Dzięki temu, że metoda Callana zakłada jak najwięcej wypowiadania się w języku angielskim, osoby które z niej korzystają są w stanie nie tylko lepiej nauczyć się języka, a także wyrobić sobie pewność siebie podczas posługiwania się nim, czy też nauczyć się lepszego akcentu, co w niektórych miejscach ma znaczenie. W nauce pomagają też regularne powtórki materiału, a także spora swoboda pozostawiana uczestnikom, którzy mogą konstruować swoje kwestie ze znanych przez siebie słów.

Dodaj komentarz