Czy można zlikwidować worki pod oczami?

Nieskazitelnie piękny wygląd, jak u modelek z reklam najlepszych kosmetyków – wiele kobiet chciałoby cieszyć się tak promienną i odmłodzoną skórą. W szczególności na twarzy. Nie zawsze jest to jednak dane, a pod oczyma zaczynają pojawiać się szpecące plamy.

Skóra w obrębie oczu

O czym dokładnie mowa? O czymś co w skrócie nazywane jest worki pod oczami. Pod oczyma tworzą się dosłownie malutkie „woreczki”. Dlaczego? Najczęściej odpowiedzialny jest za to…postępujący wiek. Metryki nie da się oszukać. Można jednak zrobić wszystko, aby zadbać o te okolice, dzięki czemu skóra będzie przez dłuższy czas ujędrniona, napięta, bez szpecących worków.

Owe zjawisko to nic innego, jak opuchlizna, która jest efektem zastoju limfy w tkankach podskórnych. Z wiekiem spada napięcie mięśnia okrężnego oka. W dalszej konsekwencji słabną tkanki znajdujące się w tej okolicy. Wpływa to na poduszki tłuszczowe, które obniżają się jeszcze mocniej, tworząc wolną przestrzeń, czyli tzw. worki pod oczami.

W jaki sposób można przeciwdziałać temu zjawisku?

Jak poradzić sobie z workami w okolicach oczu?

Współczesna kosmetologia ma dla osób borykających się z tym problemem, kilka ciekawych propozycji.

Dobry krem pod oczy

Jeden z najważniejszych kosmetyków, który powinien zagościć w codziennej pielęgnacji. W swoim składzie powinien on zawierać, takie składniki, jak witamina K i C. Wskazana jest również obecność wyciągu z aloesu, arniki, miłorzębu japońskiego, świetlika. Tego rodzaju kremy korzystnie wpływają na zminimalizowanie do zera objawów zmęczenia, a także poprawiają napięcie skóry.

Profesjonalna laseroterapia

Wśród polecanych metod wyróżnia się także laseroterapię. Użytkowana jest do tego wiązka światła, która oddziałuje na komórki, pobudzając je do odbudowy, regeneracji i napięcia. Sam zabieg poprawia jędrność skóry, znajdującej się dookoła oczu.

Blepharoplastyka – zabieg chirurgiczny

Mało osób jest świadomych tego, że chirurgiczna korekcja powiek dolnych jest w stanie zlikwidować worki pod oczyma. W związku z tym, że jest to zabieg inwazyjny, mało kto ma odwagę się na niego zdecydować. Tym bardziej, że związany jest on z bardzo wrażliwym organem – oczyma.

Chłodne kompresy

Wśród polecanych sposobów wymienia się również wykonywanie chłodnych kompresów, np. z plastrów ogórka. Można nakładać je bezpośrednio na powieki lub w folii aluminiowej. Warto wziąć kostki lodu, którymi także można wykonać masaż w tych okolicach.

Jeżeli w domu nie ma lodu i ogórków, to równie dobrze można to zastąpić mocno schłodzonymi…łyżeczkami. Ich oddziaływanie będzie takie samo, a przyniesie skórze znaczną ulgę.

Makijaż na szpecące worki

Co zrobić, jeżeli w perspektywie jest wielkie wyjście, a worki pod oczami są widoczne dla wszystkich gołym okiem? Wykonać odpowiedni makijaż. Nie pomoże on na stałe pozbyć się problemu, ale nie trzeba będzie się przejmować nimi podczas ważnego wyjścia. Odpowiednie triki kosmetyczne są w stanie uratować wygląd.

Dodaj komentarz