Co musicie wiedzieć o mokrej karmie dla psa?

Mokra karma dla psa to coraz chętniej wybierany sposób żywienia czworonożnych pupilów. Jej efektywne podawanie rządzi się jednak swoimi prawami i nie każdy wie, jakie są zasady karmienia psa mokrym pożywieniem. W artykule przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Wybieraj produkty zawierające jak najwięcej mięsa

W sklepach dla zwierząt znajdziemy mokre karmy dla psa o zróżnicowanym składzie. Jednak najkorzystniejszym dla zwierzęcia wyborem będą te zawierające niemalże samo mięso bez dodatku zbóż czy innych, zbędnych zapychaczy. To, co powinno się w niej znaleźć, to uzupełnienie o zdrowe tłuszcze, owoce, zioła czy składniki mineralne. Wszystkie substancje zapewnią w diecie psa optymalną ilość antyoksydantów, witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych.

Najlepszą karmą mokrą dla psa jest też karma pełnoporcjowa, co oznacza, że sama w sobie stanowi optymalny posiłek. Nie należy jej mieszać z ziemniakami, ryżem czy innymi dodatkami. Sama jej zawartość dostarczy zwierzęciu wszystko, czego potrzebuje.

Mokre karmy dla psów są mniej przetworzone niż suche

Jeśli chcesz podawać swojemu psu możliwie najmniej przetworzoną karmę, to wybór wersji mokrej będzie najrozsądniejszy. Większość tych produktów zawiera bowiem zdecydowanie mniej konserwantów, sztucznych dodatków i polepszaczy smaku w porównaniu z karmą suchą. Ich produkcja gwarantuje zachowanie jak największej ilości składników odżywczych. W puszkach z reguły nie ma też zbóż, które mogą być jedną z przyczyn tycia zwierzęcia.

Sprawdź także: Ranking suchych karm dla psa

Mokra karma w rekonwalescencji

Jeśli Twój pies przeszedł właśnie operację lub cierpiał na problemy gastryczne, to mokra karma jest tym pożywieniem, które można mu bez obaw podawać podczas powrotu do zdrowia. Karma mokra jest lekkostrawna i jednocześnie dostarcza zwierzęciu wszystkie niezbędne składniki. Obfituje też w wodę, więc zapobiega odwodnieniu psiaka nawet, gdy ten nie przepada za piciem wody.

Po otwarciu puszki jej zawartość należy przełożyć do innego pojemnika

Większość osób wie, że puszkę karmy mokrej dla psa po otwarciu należy przechowywać w lodówce. Jednak nie każdy ma świadomość, że jej pozostałą zawartość najlepiej jest przełożyć do pojemnika próżniowego lub do słoika. Dlaczego? Dlatego, że w otwartej puszcze pod wpływem powietrza może się uaktywnić szkodliwy dla zdrowia Bisfenol A. A poza tym zapach otwartej puszki dla pupila może przenikać się z naszym jedzeniem, co nie jest pożądanym efektem.

Jeśli szukacie dobrej jakości mokrej karmy dla psa i innych przysmaków dla swoich pupili, zapraszamy do odwiedzenia sklepu dla zwierząt Wyspazwierzat.pl.

Dodaj komentarz