Bramy przemysłowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Odpowiednio dobrana brama to przede wszystkim funkcjonalność oraz lepszy wygląd całego domu. Ich wybór jest szczególnie istotny, gdy w ciągu dnia często wyjeżdżamy oraz wjeżdżamy na posesję. Wybór bramy jednak bywa ciężki, ze względu funkcjonalnych oraz estetycznych. Na co zwrócić zatem uwagę, gdy zdecydujemy się na kupno bramy przemysłowej? Podpowiadamy. 

Bramy przemysłowe  –  czym się charakteryzują?

Bramy przemysłowe w Wielkopolsce zdecydowanie różnią się od tych montowanych w domach jednorodzinnych, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bardzo podobne. Zazwyczaj montuje się je w halach produkcyjnych oraz magazynach. Charakteryzują się większymi wymiarami niż zwykłe bramy, ponieważ ich głównym zadaniem jest umożliwienie wjazdów i wyjazdów ciężkim i dużym pojazdom.

Bramy przemysłowe charakteryzują się przede wszystkim intensywną eksploatacją. Zamontowane na halach, zwykle są otwierane i zamykane w ciągu dnia po kilka razy. Przez to właśnie, muszą być one zrobione i zaprojektowane w sposób wytrzymały, tak aby zakup był w stanie posłużyć długie lata. W praktyce chodzi o to, aby wybierać producentów, którzy korzystają ze starannie dobranych materiałów i typów konstrukcji, które są odporne na częste użytkowanie.

Bardzo ważne jest również to, aby bramy były odporne na korozję, to między innymi zapewnia firma Maz-Bram. Bramy, systemy ogrodzeniowe, automatyka  to tematy, do których trzeba podchodzić ze starannością oraz dbałością, tak aby zakup mógł posłużyć wiele lat.

Jaki rodzaj bramy przemysłowej wybrać?

Zanim zaczniemy skupiać się na parametrach, warto na samym początku wybrać odpowiedni rodzaj bramy. Obecny rynek oferuje wiele rozwiązań, takich jak np. bramy rolowane oraz segmentowe. Jeśli mamy problemy z doborem odpowiedniej, warto o radę zapytać specjalistę, który z pewnością doradzi i pomoże wybrać najrozsądniejsze rozwiązanie

 

Dodaj komentarz