Biurka z regulowaną wysokością – jak działają?

Takie biurka działają na dwa sposoby. Klasyczny, mechaniczny i nowoczesny – elektryczny. Można wręcz użyć słowa “elektroniczny”, ponieważ celem wprowadzania tych ostatnich jest modyfikacja całego miejsca pracy w przyszłości.

Biurka mechaniczne – czy są dla wszystkich?

W tym momencie wiele osób myśli, że skoro istnieją biurka z elektryczną regulacją, to duża część pracowników biur nie jest w stanie sobie poradzić ze zwykłą regulacją. Trzeba tu zauważyć, że producenci zapewniają, że już dzieci powinny być zdolne do takiego przestawienia wysokości. Biurka z regulowaną wysokością są zresztą bardzo optymalną metodą w domu, gdzie liczba osób jest większa od liczby biurek.

Właśnie wtedy, może zaistnieć sytuacja, w której dziecko i dorosły muszą korzystać z jednego i tego samego biurka. To oczywiście będzie niewygodne dla tej osoby, pod którą to biurko nie było kupowane. Biurka z regulowaną wysokością obchodzą ten problem. Obie osoby mogą z nich korzystać w pełni wygodnie, jeśli tylko mają do tego regulowany fotel.

Elektryczna zmiana wysokości – skąd ten pomysł?

Biurka regulowane w których wysokość zmienia się za pomocą elektrycznego mechanizmu, są wyposażane w kolejne dodatki. Jednym z nich jest automatyczne dołączenie gniazdka elektrycznego, które może posłużyć smartphonom. Dziś smartphony to narzędzie pracy nie mniej niż komputery. Pojawia się problem, gdy trzeba wykonywać pracę przed komputerem, a smartphone’a mieć odłożonego daleko od siebie. Biurka podłączone do prądu z własnym kontaktem rozwiązują ten problem.

Ponad to takie biurka mają pamięć regulacji wysokości. Ta funkcja jest szczególnie użyteczna w biurach z dużą liczbą pracowników bez przypisanych stałych miejsc pracy.

Biurka z regulowaną wysokością to świetna opcja dla każdego biura. Mają one wiele zalet, jak możliwość zmiany wysokości dla różnych pracowników. Kolejną jest opcja przestawienia takiego biurka w tryb pracy stojącej, co wspomaga zdrowie i komfort pracownika, gdy zbyt długo przebywa w pozycji siedzącej.

Dodaj komentarz