Bakterie azotowe – w jakich branżach mają zastosowanie?

Azot to jeden z najważniejszych pierwiastków spośród wszystkich, które tworzą naszą planetę. Ma on bowiem ogromny wpływ na rolnictwo, z racji na to, że jest on jednym z najważniejszych makroelementów w procesie fotosyntezy, dzięki której rośliny mogą prawidłowo się rozwijać, a także produkować tlen. W jakich branżach mają więc zastosowanie bakterie azotowe i gdzie je kupić?

W jakim miejscu można kupić bakterie azotowe?

Specjalne preparaty, które zawierają bakterie azotowe można znaleźć w wielu miejscach. Wystarczy w tym celu użyć przeglądarki internetowej. W niej należy w przeznaczonym do wyszukiwania polu wpisać dobrą frazę. Za przykład może posłużyć hasło „bakterie azotowe we Wrocławiu”. Używając takiej frazy bez problemu znajdziemy firmy, które handlują bakteriami azotowymi.

Jedno z przedsiębiorstw, które posiada w swojej ofercie bakterie azotowe to FH Bryś, czyli Firma Handlowa Bryś. Firma ta oferuje między innymi karmy dla gołębi MDM we Wrocławiu, a także wiele innych produktów, które są potrzebne w rolnictwie, ogrodnictwie, czy też w hodowli zwierząt.

W jakich branżach stosuje się bakterie azotowe i jakie jest ich zastosowanie?

Bakterie azotowe to świetna alternatywa dla nawozów azotowych stosowanych masowo w rolnictwie. Tego typu nawozy są bowiem naprawdę drogie i obecnie ich zakup nie jest tak prosty. Z tego powodu wielu rolników decyduje się na skorzystanie z preparatów z bakteriami azotowymi. Po umieszczeniu w glebie giną i ulegają rozkładowi, dzięki któremu zwiększa się stężenie niezwykle potrzebnego azotu w glebie.

Główny powód do stosowania bakterii azotowych to ich cena. Stosowanie ich jest znacznie tańsze niż nawozów. Trzeba jednak pamiętać, że nie zastąpią one w pełni nawozów azotowych. Można jednak zmniejszyć zużycie nawozu poprzez zakup bakterii azotowych i tym samym zwiększenie stężenia azotu w glebie znacznie niższym kosztem, co przy ogromnych kosztach prowadzenia gospodarstwa rolnego jest niezwykle istotne..

Dodaj komentarz