3 sposoby na dorobienie na studiach dziennych

Nauka na studiach dziennych bardzo ogranicza możliwości związane ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Są jednak sposoby, aby pogodzić obowiązki na uczelni i znaleźć tymczasowe zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin. Oto trzy pomysły dzięki którym można zarobić dość, aby przynajmniej w dużej części opłacić czesne.

1. Praca jako kurier rowerowy

Jeśli chodzi o pracę w Krakowie lub w innym, dużym mieście to warto rozważyć zajęcie polegające na rozwożeniu przesyłek na rowerze lub skuterze. Oferty takie dotyczą przewozu nie tylko ciężkich pakunków, ale również jedzenia. Aby zacząć pracować nie trzeba mieć żadnych specjalnych kwalifikacji ani doświadczenia. Nie potrzebny jest nawet rower, bo dość często otrzymujemy go wraz z podpisaniem umowy. Na pewno warunkiem koniecznym jest dobra kondycja. Zarobki są całkiem przyzwoite, ale warto zauważyć, że istnieje także duża odpowiedzialność za przewożony towar. W przypadku jego uszkodzenia zwykle z własnej kieszeni jesteśmy zmuszeni opłacić straty. Warto także po prostu dobrze znać miasto po którym się poruszamy, ponieważ nawigacja dość często nie wskaże nam najbardziej optymalnego przejazdu.

2. Praca jako hostessa lub host

Jeśli posiadamy miłą aparycję, zadbaną cerę oraz posiadamy łatwość w nawiązywaniu kontaktów to praca jako hostessa lub host może być ciekawą opcją na to, aby nieco dorobić na studiach. Firmy chętnie zatrudniają studentów, którzy są gotowi pracować głównie w weekendy. Praca polega na witaniu gości, prezentacji produktów oraz rozdawaniu ulotek. Dość często jest ona związana z asystowaniem podczas różnych prezentacji nowych produktów oraz niekiedy wymaga umiejętności związanych z prowadzeniem konkursów oraz różnorakich wydarzeń.

3. Praca w kinie

Praca w kinie nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Jeśli szukasz pracy związanej z kinematografią i możliwością dodatkowego zarobku w trakcie weekendów to może to być wymarzone miejsce, aby móc bliżej poznać to środowisko. Jest to praca względnie łatwa, nie wymagająca specjalnych umiejętności. Wszystkiego można nauczyć się w trakcie wykonywania poszczególnych obowiązków. Przydaje się dobra aparycja, ponieważ może być to praca związana ze sprzedażą i kasowaniem biletów. Warto także mieć świadomość, że praca w kinie związana jest bezpośrednio z szerokim zakresem obowiązków. Trzeba być gotowym więc na sprzątanie sal oraz holu, dbanie o czystość na sali, strofowanie osób zachowujących się niekulturalnie podczas seansu oraz udzielanie wyczerpującej pomocy dla klientów, którzy mają problem ze znalezieniem odpowiednich miejsc.

Dodaj komentarz